şükela:  tümü | bugün
 • mavi sahne oyuncularından yetenekli tiyatrocu.
 • 1976 fatsa doğumlu. 1997 yılında ankara üniversitesi dil-tarih ve coğrafya fakültesi tiyatro bölümü oyunculuk ana sanat dalı’nda önce lisans, ardından da reji yüksek lisans eğitimi aldı. 2000 senesinde mavi sahne adıyla bir sanat merkezi açtı. aynı adlı özel tiyatroda yönetmenlik, oyunculuk ve koreograflık yapmaktadır.
 • kar beyaz'ın recep'i. şimdi karakter hakkında bi şeyler yazıp spoiler vermeyeyim, söyleşinin* en sempatik en sıcak ismiydi. böyle spontane espriler olsun muzip halleri olsun çok sevdik kendisini.

  ayrıyeten, film hakkında: http://eksisinema.com/…-eskisehir-film-festivali-4/
 • aytemiz petrolaytemiz petrolün reklam filminde çılgınca koşan adam
 • (bkz: 619 numaralı ceset) oyununda başrolü oynayan enerji dolu tiyatrocudur. sahnede basılmadık yer bırakmayan oyuncu, bir yandan dans etmekte, bir yandan içki içmekte, bir yandan tirad atmakta ve bir yandan ölülerle konuşmaktadır.
 • sahnede devleşen tiyatrocudur. yıllarca hem kendi kurduğu sahnesini yönetmiş (bkz: mavi sahne), hem de oyunculuk yapmıştır. farklı bir derinliği, samimiyeti vardır oyunculuğunun; kendisini izlerken tiyatroda olduğunuzu unutur, gerçek bir ana tanık olduğunuzu hissedersiniz. sade, duru ve rafine oynar, hatta oynamaz yaşar adeta.

  mesela neyzen tevfik-hiç oyununda canlandırdığı neyzen tevfik'in köpeği çakaralmazı anlattığı sahnede gözleriniz dolar, siz de veda edersiniz o sadık dosta onunla birlikte yutkunarak. 619 numaralı ceset oyununda ise morgda platonik aşkının cesediyle karşılaşan obsesif kompulsif bir adli tıp doktorunun cesetlerle ve kendiyle mücadelesine şahit bulursunuz kendinizi bir anda, onun hezeyanlarını siz de yaşarsınız oturduğunuz seyirci koltuğunda. (bkz: 619 numaralı ceset) (bkz: başkent oyun atölyesi)

  oynamakta olduğu dizideki başarısı bir yana (bkz: beni affet) , dünya gözüyle onu sahnede izlemeyen eksik kalır net.
 • mükemmel bir tiyatrocu, oyun yazarı ve yönetmendir. deli sanatın kurucusudur. kesinlikle yaptığı işlerin takip edilmesi, sahnede izlenmesi gereken bir sanat insanı. şu sıralar deli sanat oyunlarından, yazarı ve yönetmeni olduğu ağır hatada ve diğer örneklerinden çok farklı olan doğaçlama oyun yol arkadaşımda oynamaktadır.
 • 1.derece bir akrabamın yakın arkadaşlarından olan ve ankara üniversitesi dil tarih ve coğrafya fakültesinden mezunu olan yetenekli ağabeyim. aynı zamanda şimdilerde çayyolu'nda faaliyet gösteren mavi sahne adlı sanat okulunun (kurs demek yetersiz kalır bence) sahibi.

  yukarıdaki yorumlardan birinde "sahnede canlı izlenmesi" gerektiği yazılmış. çok doğru bir tespit olmuş. ben o şanslılardanım. 1. derece akrabam sayesinde ziver abinin oyunlarından bazılarına gitme şansını yakaladım (tabi annemler ankarada oldukları için daha çok gitti o ayrı). tek kelimeyle "yetenek bankası".

  dans edebiliyor, oyunculuk süper, enstrüman çalıyor. daha belki birçok da yeteneği vardır. ama benim gördüklerimi bile bir arada yapan çok azdır.

  yolun açık olsun ziver abi. bu arada eşi esin abla da yine dans ve oyunculuk konusunda çok yetenekli bir insan. onu da söylemeden edemeyeceğim..:))