• ... neşeli günler'de şener şen'in canlandırdığı -habire atıp tutan, kaypak- nefis karakter.
  • süper sallamaları ile gönlümüzde taht kurmuş neşeli günler kahramanı, okulumda büyük bir etki bırakmış ziyalama, ziyacı gibi kelimelerin çıkmasına ve sallayan arkadaşlara "ziyaaaaa" diye saldırmamıza sebep olmuştur.
    şekercilik işinde yaptığı başarı ve taktiği ile bize zekasını kanıtlayan bu arkadaş ile itfaiye teşkilatı ne kadar övünse azdır.*ayrıca girdiği traş köpüğü işinde yaptığı doğramacılık ile içişleri bakanının tanıdığı olduğunu öğrendimiz ziya arkadaşımız kardeşine ve yengesine oyun oynamaktadır.bir nevi ikiyüzlüdür, yüzsüzdür gitmek nedir kovulmak nedir bilmez.**
  • çakıyla aslan öldüren şener şen tiplemesi.
  • "izmit itfayesi benimle ne kadar gurur duysa az" repligi ile sinema tarihimize kazinmis, ultra komik, hiper absurd karakter. hastasiyim.
  • jilet satma konusunda sergilediği üstün performansla hafızalara kazınmış, "denemesi bedava hem de hiç para vermeden" şeklindeki repliği ile yarmış karakter.

(bkz: neşeli günler)
  • tek bir çalışanının bir firma hakkında nasıl bir izlenim bırakabileceğini gösteren ayakkabı firması.

vakti zamanında internet'ten beğendiğim bir ayakkabıyı almak için evime çok uzak olmasına rağmen cevizli'deki mağazalarına gitmiştim ve oradaki düzgün ortam ve satıcı sayesinde iki çift ayakkabı almıştım, bu firma için de olumlu bir hava yaratmıştı.

yaz tatili için ayakkabı gerekiyordu ve göztepe optimum'daki mağazaya gittim hiç düşünmeden. mağaza'da çok az ayakkabı vardı, hiç müşteri de yoktu ve tek derdim bir an önce ayak numarama uygun bir ayakkabı bulmaktı. oradaki çalışan adamın pek ilgi göstermemesi yüzünden kutulara bakıp uygun numara bulmaya çalıştım.

adam azarlar bir tonla kutuları karıştırmamamı istedi, benim gibi bir müşteri görmediğini ve kendisinin çıkaracağını söyledi. anlık bir şaşkınlık durumundan sonra bir ayakkabı çıkarmasını rica ettim, adam çıkarmaya çalışırken kutuları devirdi. bir ayakkabı deneyim derken adamın sinirli tavırları benim de moralimi bozdu. sonrasında tepem attı ve oldu olacak dövseydin beni diye çıkıştım, adamın adını sordum ve çıktım gittim. adamın ismi "eyüp bilmemne" idi.

çıktım ve deichmann'dan bir çift ayakkabı aldım rahat rahat.

bütün bu olanlardan sonra optimum'daki mağazaları dışında tüm ziya markasına karşı da soğumuş durumdayım. olaydan hemen sonra firmanın telefon numarasını buldum ve aramaya çalıştım ama kimseye ulaşamadım.

ortada satıcı - müşteri ilişkisi bir yana, sıradan iki insanın karşılıklı iletişimde de sorun vardı.

özetle hiç bir mağaza bir satışçının kontrolsüz tavırlarına emanet edilmemeli.
  • neşeli günler filminin en akılda kalan karakteri. şener şen bir başka oynuyor böyle rolleri; aynı senelerde çekilen gülen gözler * filminde de vecihi, böyle yaran cinsten bir karakterdir. *

http://www.youtube.com/watch?v=7zq2s0ozr5u

(yirmi üçüncü saniyedeki münir özkul'un tepkisi 'ustaya saygı' dedirtecek cinsten)
  • şener şen yüzünden babalarının çocuklarına koyamadıkları güzel isim.

(bkz: aslan kadar aslan)*
  • http://www.youtube.com/watch?v=xhnjoi4g4cm

ingiltere kralı,rahmetli başkan kennedy,taçsız kral pele...devamı yardırıyor izlemek lazım.
  • neşeli günler filminin çıplak elle aslan yakalayan, farrah fawcett'a yüz vermeyen, brigitte bardot'nun düzenli olarak sakal traşı olduğu gerçeğini ortaya çıkaran ağır abisi. şener şen'in canlandırdığı en süper karakterlerdendir, hepimizin arkadaş çevresinde en az bir adet ziya bulunduğu gerçeğiyle yüzleşmemizi sağlar.

ayrıca (bkz: teyyo pehlivan)
hesabın var mı? giriş yap