*

şükela:  tümü | bugün
 • malatyasporun teknik direktörü. beşiktaş'ın efsane olmuş orta saha futbolcularından. yaşı müsait olan taraftarlar kendisine saygı duyar. bunun en büyük nedeni beşiktaş'ı 15 yıl sonra (1982'de) eskişehir'de şampiyon yapan golü atmasından gelir. ancak yeni nesil bu ismi gereğince bilmemekte. yanılmıyorsam istanbulspor teknik kadrosunda olduğu bir maçta beşiktaş taraftarı ziya'yı kapalıya çağırmıştı da etrafımızda birkaç tıfıl "ziya da kim ya?" demişti. o anda birkaç aşağılayıcı göz kendilerine çevrilmiş, tıfıllar yerin dibine geçmişti..
 • malatyasporda bu sene gerçekten başarılı bir performans sergilemektedir.. galatasaray ile kazanmayı hak ettikleri bir maç sonrasında berabere kalmakla yetinip daha sonra bu açığı fenerbahçe'yi yenerek kapatmışlardır (ali güneş'in "biz gs'a benzemeyiz" ukalalığına rağmen).. bu hafta içinde türkiye kupası 3.kademe maçını geçtikten sonra ziya doğan'ın röportajı ise bana "ah bi de konuşabilse bu takım neler yapar" dedirtmiştir..
  beşiktaş'ın futbol efsanelerinden biridir..
  yine de "bu bizim için son derece önemli bir maçı elde ettiğimiz bu galibiyet taraftarımızın desteğine borçluyuz.. kazanmak mecburiyeti fark attık" gibi demeçleri ilgiye şayandır..
 • vakti zamaninda besiktas tribunlerince deli ziya diye cagirilan teknik direktor.
 • son dönem beşiktaşlı teknik direktörler arasında kanımca en başarılı olanı. samet aybaba'yı dikkate bile almıyorum, rıza çalımbay'ı tam test edemedik-kompleksi halleri de var, yeni bir samet aybaba mı geliyor?-, metin tekin erken pes etti, feyyaz uçar tek başına değil daha o yüzden bilemiyoruz, ali gültiken isabetli bir karar verdi ve uzatmadı, rasim kara maalesef bir kaybediş öyküsü oldu kendi kendine. (aklıma gelenler şimdilik bu kadar) işte tüm bu manzara içinde ziya doğan gerçekten istikrarlı ve oynattığı futbol -nasıl diyor siz- pozitif. bu durum kendisine önceden de beslediğim sempatiyle birleşince kendimi anlamsız bir şekilde malatyaspor sempatizanı olarak buldum son iki-üç yıldır. geçecek tabii.
 • malatyaspor teknik direktorlugunden istifa edip, konyaspor'un basina gecmistir.
 • berabere biten 21 aralık 2003 malatyaspor fenerbahçe maçı'ndan sonra istifa eden teknik adam, basın toplantılarında ve maçlarda üzerinden çıkartmadağı pardesüsüyle yalnız ama mağrur izlenimi veren kişi. oldukça iyi işler çıkarttığı malatyaspor'dan (ki ailesel sebeplerle ayrıldığını söylemiştir .) sonraki durağı konyaspor'da da başarılar diliyoruz kendisine. hürriyet gazetesine göre konuyla alakalı olarak şunları beyan etmiştir;
  ‘‘bu kararı beş hafta önce almıştım. ancak, yönetim kurulumuz, ligin ilk yarısını bitirmemi isteyince göreve devam ettim. gönül huzuruyla ayrılıyorum.’’
 • malatyaspora ufuk acan adam. *
 • konyasporla ligin ikinci yarisi baslamadan yollarini ayirmis teknik adam.
 • trabzon dün itibariyle onunla ard arda 9. galibiyetini almıştır.
  (bkz: rekor)
 • diğer üç büyük klübün aksine trabzonsporun kısıtlı bütçesine rağmen geçtiğimiz sezonda büyük başarılar elde etmiş, önümüzdeki sezon da aynı başarıları elde etmesi muhtemel teknik direktör. en büyük özelliği diğer teknik direktörlerin yaptığı gibi kendi taktiklerini zorla takıma adapte etmek yerine takımdaki futbolcuların yeteneklerine uygun olarak taktik geliştirmesidir.