• tam anlamıyla korkak. hiçbir vasfı, yararlı bir projesi olmayan milli eğitim bakanı. gerçekten tam bir hayal kırıklığı kendisi.
  • ben bir ücretli öğretmenim. kiram var, faturalarım var. her gün sabah aydınlanmadan uyanıp otobüse biniyorum. 30 km yol gidiyorum. hademe yok. müdür yok. 4 sınıf bir arada eğitim veriyorum. tek başımayım her gün okulda. hem temizliğini yapıyorum hem ders anlatıyorum hem idari işlere bakıyorum. okul köy okulu. yemeğimi kendim yapıyorum. sobalı olduğu için her gün ilk işim onu yakmak oluyor. odun kömür geldiğinde kendim içeri çekiyorum. çırasını ben alıyorum bittiğinde. okulun peçetesinden tut, topuna kadar kendi cebimden harcıyorum. bunu şikayet için yazmıyorum. emek var ortada. eylül'den beri görevdeyim ve meb'e hiçbir şekilde benimle alakalı şikayet gitmedi. lodos çıkar giderim kar yağar giderim okulun yolunu açarım kürekle. ben bu kadar emek verirken, maddi manevi her şeyimi çocuklarıma verirken sayın bakan çıkıp mevzuata göre ücret veremeyiz diyor. bakanım öğrenciliğim zamanında, siz bakan olmadan önce sizin twitter'da yazdıklarınızı okurdum düşünürdüm. fikirlerinizi beğenirdim. bakan olduğunuzda da bu yüzden çok mutlu olmuştum. ama bugün hayal kırıklığı içindeyim. benim gibi emek veren zorluk yaşayıp öğretmenliğini severek yapan binlerce öğretmen var. telafi yapıldığında bizim girmemiz bişeyi değiştirmez ben şimdi aç olduktan sonra. lütfen sayın bakanım. bu emeği göz ardı etmeyin. lütfen gösterdiğimiz fedakarlığı siz de gösterin.
  • her ücretli maaşı sorusuna mevzuat diyen kişidir. mevzuatı bildiği halde ücretlilere bu gibi durumlara karşı önceden hiçbir şeyi yapmamasıda ayrı bir durumdur.
  • mudurlerinden habersiz tuvalete gidemeyen eksicilerin elestirdigi bakan.
    kabullenin artik, rte cumhurbaskani.
  • kendisi 3 kuruşa çalışan ücretli öğretmenlere verilen parayı çok görürken kadrolulara bol keseden ekders dağıtmaya devam edecek.
    türkiyede 80 bin ücretli öğretmen var.
    hepsine bu süreçte 2 bin lira verilse
    160 milyon lira yapıyor.
    cumhurbaşkanının açıkladığı destek paketi 100 milyar liralık
    yüzde 0.16 sı toplam desteğin.
    gerçekten yazık.
  • zor zamanlar zorlu adamlarla aşılır. ziya selçuk bu sınavın ilk sorularında çuvalladı. esasen biz bütün zorlukları tek adamla aşmaya çalışıyoruz. o da olmuyor. zıya selçuk yerine eğitimin dünyadaki en birinci adamını getirin o da bütün senaryolarımız hazır, üzerinde çalışıyoruz, a, b,z planlarımız hazır demek dışında etkili olamaz.
  • son yıllarda yaşadığım en büyük hayal kırıklığım.
  • her soruya tek cevabi "senaryolarımız hazır" yanıtı olan melankolik ama sempatik olduğunu düşünen, elimde yağlıca bir krem olsa da yüzüne sürüp can gelse dediğim okul müdürü. pardon bakan.
  • dün yapılan basın toplantısında hiç bir soruya net cevap vermemiştir. sadece lafı gevelemiştir. çünkü okulları kapatırken, sadece gelen talimata uymuştur. net bir şekilde planı yoktur.

muhabir servis ücreti soruyor. özel okullar aldıkları paranın karşılığını verecek diyor. arkadaşım verdiğinde alsın o zaman. servis ücreti bu okul ücreti değil. çocuğu okula gidip anne baba çalışanlar ne olacak diye soru geliyor, aile bakanı kem küm... sınıfta kaldın hoca.
  • reisinin kendisine söylemediği şeylere cevap verememiştir. çünkü kendisi bir karar alabilecek kapasitede değildir. reisi bir gün izin verirse konuşur.
hesabın var mı? giriş yap