şükela:  tümü | bugün
  • baştan belirteyim kaynak orada çalışan arkadaşım.normalde göreve yeni atanan müsteşar yardımcıları bakan yardımcısı daire başkanı vs odasını istediği şekilde dizer ve bunu devlet karşılar.fakat bakan diyor ki kimse yeni eşya almayacak. eskileri kullanacaksınız.odalardan kendinize beğenin ve onları kullanın diyor.devlet dairesinde çalışmış biri olarak konuşuyorum.gördüğüm saçma harcamalardan sonra umuduma umut kattı.bu adam çok başka geliyor.

edit: bir yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için edit girmek durumunda kaldım.bu kısmına kendim şahit oldum.devlet kurumlarında belirli zaman dilimlerinde bu hak tanınıyor.ama normal memura değil tabiki.üst düzey kişilere.fakat hiç bir şekilde bir değişiklik yapmayanıda gördüm yapanıda.yani gelen herkes böyle yapıyor demek büyük haksızlık olur.

bir edit daha: olay tamamen arkadaşımla olan sohbette edindiğim bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istememdi.niyet okuyucuları iş başı yapmış.şov veya bilerek sızdırılma iddiasında bulunanlar olmuş.eğer sizlerin hastalıklı ruhları rahata erecekse yeşillendirin arkadaşımın görevinden tutun nereden tanıştığıma kadar sizleri bilgilendireyim.iyi olana iyi demek gerek.bazı arkadaşları memnun etmek için ne gerekiyor gerçekten merak ediyorum.adam hassas davranmış ve 1 kuruş dahi çöpe atmamış.bu hassasiyetteki birisinin esas ilgileneceği konudaki hassasiyetini düşünmek bana umut verdi ve sizlerle paylaştım sadece.
  • eger hakkinda duyduklarimiza ek olarak bu bilgi de dogruysa bu adam bu ulkeye fazla. yakinda ya altini oyarlar ya da kendisi etrafi ve altindakilerden bikar gider. umarim yanilirim.
  • ne yapayım eski koltuk mu çekeyim mabadlarına diyemediği için üç vakte kadar koltuğunu kaybedebilir..

şaştığımız ama konfirmeye mubtaç bir bilgi.
  • ziya selçuk ile bir şeyin değişeceğine inanan sizler, eğitilmezsiniz.

mesaj sonrası edit.

ziya selçuk ile bir şey değişeceğine inanan muhalifler, berat'ın daha seri derleyip toplayacağına, süleyman soylu'nun içişleri'nde harikalar yaratacağına falan da inanıyordur.

itiraz eden akepeliler de şu anki sistemin boktan bir sistem olduğunu ve bunun sorumlusunun da akepe olduğunu kabul ediyorlar.

siz eğitilmezsiniz.
  • en mantıklısı koltuk örtüsü diktirsin ,salonu da misafir gelince kullansın.
  • o kadar açgözlülük içinde kaldık ki,
    braz ilkeli davrana adamı görünce kahraman
    ilan edeceğiz.
    ortadoğu görgüsüzlüğü, köksüzlüğü
    bu bakanda yokmuş demektir.
    umut vericidir.
    bakın beyaz saray'a o mavi koltuk benim
    bildiğim 30-40 senedir orada.
  • geçen gün ayşegül isimli bir öğretmen kocası tarafından katledildi ve ilk kez bir milli eğitim bakanı taziye mesajı yayımladı. taziye mesajı dediğimiz de bildiğiniz ders. dolayısıyla bu adamın pozitif dünya görüşü, lider tavrı eğitimi kökten değiştirmeyecekse de bir farkındalık oluşturması için çok ama çok önemli ve bu da bu durumun farkında. çok ciddi bir muhalefet aslında bu tavrı, inşallah rantçı siyasiler tarafından indirilmez o koltuktan ki şu anda ciddi fanları oluşmuş durumda, isyan çıkar isyan.
  • ziya hocayı severim o ayrı mesele ama esasen olması gereken böyle bir davranışın büyük bir faziletmiş gibi övülüyor olmasının, ülke siyaseti ve devlet bürokrasisi bakımından içler acısı bir durumu ortaya koyduğunu da kabul etmek gerekir.
  • t: uzun zamandır ve önümüzdeki uzunca zaman göremeyeceğimi düşündüğüm tavırlara sahip bakanın yaptığını düşündüğüm hareket.

umarım eğitim sistemi için kendi ve ekibinin projeleri vardır. çok önemli geleceğimiz için
  • eğer gerçekse takdir edilesi. bizim minik okula gelen yeni atanmış sikik müdür bile ilk icraat olarak sınıfı bozup müdür odası yaptırmıştı, masalar, koltuklar, yer döşemesi falan. itibardan tasarruf edilmiş, tebrik ediyorum.