• ilginç şeyler gelmiş bu adamın başına bugün, daha da ilginci başına gelenlere artık şaşırmıyor oluşumuz. adam namaz kılan arkadaşa pandik atmak başlığı altında çocukluk anısını yazıyor diye ifade vermeye çağrılıyor, demek benim kuran kursu hocam az bi şey konuşsa gelip asacaklar beni kafadan. hayırlısı olsun bakalım. daha nerelere kadar gidecek bu işler çok merak ediyorum ben. susalım amına koyiim, sonsuza kadar susalım.

(bkz: ne yazdığını bilmeden suçlanan sözlük yazarı/@ziyade)
  • seviyesiz muhabbetlerimin vazgeçilmez ortağı. anlatmaktan hiç utanmayan adam. rezilliği de, aşkları da, gururu da samimi bu yüzden. soruları bile samimi. hani bir şeylere benzetmeye çalışır ya herkes kendini, işte öyle bir şekil yok bu herifin üzerinde, kendisi neyse onun şeklini almış, kendine de yakıştırmış. hiçbir şeyden gocunmuyor adam bu yüzden. ben onu bir kafenin bahçesinde, önünde laptop elinde kahvesiyle dünyaya şaşırırken görüyorum hep, 600 km uzaktan hem de. iyi ki doğdun lan bombişkom.
  • kisa misralardan olusan ve kendi aralarında kafiyelenen gazellere verilen isim.

orn:

"
    o şehrâyin fakat çıkar mı akıldan
    çarkıfeleklerin renk renk geceye dağılması
    sırılsıklam âşık incesaz
    kadehlerin mehtaba kaldırılması
    adeta düğün
    hayat zamanda iz bırakmaz
    bir boşluğa düşersin bir boşluktan
    birikip yeniden sıçramak için
    elde var hüzün "
  • bazen benim üşengeçliğimden kimi zamansa ikimizin de ayılığından olsa gerek çok sık görüşemiyoruz. ama beni sevdiğini çok iyi biliyorum. ben de onu çok seviyorum.

bazen öyle doğal bir şekilde yanımda olduğunu hissettiriyor ki tarif etmem çok mümkün değil sanırım.

yalnız bırakmadığın için çok teşekkür ederim. şu sözlüğün ne kadar özel olduğunu hissettiren insanlardan. love you:*
  • bu aralar ziyadesiyle kullandığım kelimedir. gitgide entel oluyorum sanırım.
  • müstezatta kısa mısralara verilen ad.
  • çok, fazla manâlarında arapça kelime. "ziyadesiyle" de "fazlasıyla" manâsında kullanılır.

(bkz: müzâyede)
    (bkz: mezat)
  • bir malatya türküsü. kaynak kişi, kemal çığrık.
    bir arkadaş sayesinde 3 gündür bilgisayarıma, dilime, elime dolanmış türkü. sanırım bir süre daha kendisiyle takılacağız. umarım. daha uzun sürerse, bana yazık olacak. gençliğime acımadan harcama özelliğine sahip bir türkümüz. yavuz bingöl - nurşah ikilisi türkünün hakkını veriyor.

ela gözlerini sevdiğim dilber
    ben güzel görmedim senden ziyade
    bilmem melek misin gökten mi indin
    ben melek görmedim senden ziyade

kara bağrım ezik ne salınırsın
    cevahir pas tutmaz ne silinirsin
    baktıkça gözüme hoş görünürsün
    bugün güzelliğin dünden ziyade
  • kurşun kalemle üstü karalanmış yuvarlak içinde e harfidir kendisi

(bkz: hepsi)
  • sivas'ta portakallı ördek, bıldırcın dolma gibi fantastik yemekler yapan güzel yer. şimdilik işleri az gibi görünse de lezzetçi ve kılıçoğlu'ndan daha başarılı ve leziz yemekler yaptıkları kesin. güzel bir ortamları var, zevkli döşenmiş bir restoran, çalışanlar da kibar, park yeri de sorun değil , fiyatlar da uygun. bir de bunların üstüne gerçekten her yerde bulamayacağınız; islim kebabı, buhara pilavı, terbiyeli köfte gibi türk mutfağının güzide yemeklerini de sizlere, sizi çok bekletmeden sunuyorlar. daha ne olsun? kebap ve döner dışında farklılık arayan sivaslıların muhakkak gitmelerini tavsiye ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap