*

şükela:  tümü | bugün
 • uzaydan gelen ziyaretçilerin çerez niyetine fare yedikleri dizi* olmasının yanısıra evinizi ikinci evleri kabul eden ve sık sık habersizce uğrayıp gün gece hatta haftalarınızın* evdeki malzemelerin eşliğinde şiddetli geyiklerle geçmesini sağlayan organizmalarada verilebilecek isimdir.
  bu türde en az dizideki kadar zararlı olabilmekte evin doğal kaynaklarının har vurulup harman savrulmasına elektrik su doğalgaz ve yiyecek faturalarının kabarmasına sebep olabilmektedir fakat her zaman sevilen ve gelmesi istenen bir türdür bu ikincisi.
  (bkz: ah bir de essek olmasan)
 • giovanni scognamillo'nun okuyan us'tan cikan romani.
 • (bkz: visitors)
 • 80lerde böyle bir dizi vardı trt'de, fare mare yerlerdi. derileri yemyeşil olurdu. izledikten sonra her defasında bir daha izlemicem deyip yine seyreder, sofraya her oturuşumda "aaa benim karnım tok" derdim. yeterli beslenemedim bu dizi yüzünden, çocukluğumu aldın götürdün benden. bokluk ben de aç şirinleri seyret, tusubasa'yı seyret ne işin var bu abidik gubidik diziyle...

  neyse abicim dün gece kabusumtrak bir haldeyim uyku arası. zıpladım bi. ziyaretçilerin melodisi dönüyor kafada..

  düşün aradan 25 sene geçmiş o melodi hala beynimde. nereden çıktın hay amk diyorum bende de fil hafızası varmış. nereden dadandın bana kardeşim git bizimkilerdeki "halil pazarlama kapınızdaaaaa" melodisi gelsin, ne bileyim hababam sınıfı gelsin ama sen niye geliyorsun amk ziyaretçisi.

  neyse dizinin gerilimli jeneriği benim kafada dönüyor. kafa da normal yani alkol falan almamışım. ne la bu dedim gece gece ziyaretçiler. geçmiyor. ziyaretçiler ziyarette, sabaha kadar jenerik dönüyor.

  118 33'ten de beter. nedir lan bu çile 11833 + ziyaretçiler...

  kabusum oldun ey ziyaretçi...

  http://video.haberturk.com/…zisi-ziyaretciler/40487

  http://www.facebook.com/…o/video.php?v=181961864834
 • (bkz: the strangers)

  liv tyler'ın ilk kez bu türde rol aldığı gerilim filminin türkçe isimlendirilmişi.
 • gecen sene kasip, torrentini bulup, seedi oldukca dusuk olsa da sabredip sonucunda afiyetle tekrardan izledigim dizidir. izlerken baya bi keyif aldim, ayrica gunumuzde, gozumuzun onunde yapilan duzmece delillerle insanlarin itibarinin zedelenmesi, hapislere tikilmasi ya da direnis guclerine katilmasi gibi detaylari da gordukce "vay anam vay, bunlari hep tv dizilerinden ogrenmisler" dedim. oyunculuk tabi ultra tirt ama o yillarda oyleymis hep.

  yeni versiyonu 2sezonda gayet havada bitti. tam da donavan filan geldi derken aniden kestiler. ama kesen de hakli tabi, cok agirdan alip cok zorladilar. senaristler o kadar malzemeyi degerlendiremedi yazik. oysa sadece eskisini uyarlarsalardi bu teknikler ve efektlerle cok daha guzel olurdu.
 • çocukluğumun kabusuydu.korka korka izlerdim yine de.izledikten sonra da gece tuvalete gitmek tam bir işkenceydi.benim için değil annem için.tuvaletim gelince bağıra bağıra annemi uyandırırdım.anne uykulu gözlerle kapıda beklerdi.

  bir de o ziyaretçilerin yapay derisini soyunca yeşilimsi bir şeye dönüşürdü.uzaylılar olsa olsa yeşilimsi renkte olur mu demeye çalışmışlardı anlamış değilim. şimdi biz seksen çocukları kırmızı uzaylı görsek, uzaylı yeşil olur,bu kesin çakmadır deriz.yani ben kesin derim.

  benim nazarımda ziyaretimize gelen uzaylılar yeşildir.
 • çocukluğumda cumartesi öğleden sonraları sanırım tekrarı idi, trt'de çıkardı.

  derilerini kaşıyıp kaldırınca kertenkele derisi gibi ama canlı yeşil vıcık rengi olurdu bu uzaylıların. çöpte buldukları fareleri yiyen oldu mu, insan değil, uzaylı olduğunu anlardık. (bkz: v)
 • hangi cesaretle 5-6 yaşımda bana bu diziyi izlememe izin verdiler hayret ediyorum. şimdi izlesem, izlerken odama gelen bi aile bireyi manyak mısın olm sen böyle diziler izliyosun diyebilir. bu diziyi küçükken izleyip acaba uzaylı mıyım diye derisini çekmeyen kaç çocuk vardır.

  http://i295.photobucket.com/…lc/dianarippedface.jpg