• oyunun kaderini değiştirdiği, hatta bu konuda dünya'da ilk üçte olduğu açık olan futbolcu. yalnız sanırım tartışılması gereken barcelona'nın oyunun kaderini değiştiren birine mi -ki barcelona'da fazlasıyla var-, yoksa oyunun değişen kaderini tabelaya doğrudan yansıtan birine mi ihtiyacı olduğudur. üç gol krallığı, akılalmaz zekice son vuruşları ve şampiyonlar ligi finali'ndeki gol için
    (bkz: samuel eto'o)
  • 2001 yılında futbol mundial 'e konu ve konuk olmuştu. malmö ff 'yi isveç ikinci liginden birince lige çıkardığı ve ikinci ligde gol rekoru falan kırdığı o sene 8m € gibi bir fiyata ajax'a transfer olmuştu bu genç adam. o zamandan belliydi nasıl bir topçu olacağı yani. ajax gibi bir altyapı cenneti o kadar genç bir adama 8m € verdiyse vardır bir bildiği demiştik; varmış, adam ispatladı.
  • pes* 2010'da spiker ibrahimovic'in adini agzina aldiginda bir ciddile$mekte, ceketini falan ilikliyor havasi vermekte. o nasil bir ibrahimovic demektir.**
  • malmö ff'de hot prospect, ajax'ta yıldız, internazionale'de süperyıldız olmuş modern zamanların en iyi forvet oyuncularından biri. barcelona'da ise bence dünya'da çok az oyuncunun taşıdığı apayrı bir sıfatı elde etmek üzere.

(bkz: winner)
  • topu ayağıyla değil kafasıyla oynayan adam.
  • sahada adeta ben buradayım diye sırıtan cüsseli ve neşeli topçu. sağlam şut atıyor kafa gollerini saymıyorum.
    o boy bende olsa bende atarım dediğinizi duyuyorum ve yuh diyorum.
  • dünyada görülmüş ilk ve tek "teknik burun vuruşu" onundur. ronaldo da yapardı ara sıra ama 30-35 metrelerden değil.
  • gelen ortayı, rakibinin kafasının üstünden göğüs kontrolle önüne alabilen hayvan müdürüm afedersin. tabi bu olaylar havada oluyor. o çok garip zaten.
  • dünya futbol tarihinin en overrated oyuncularından biri. komple bir santrafor da olması gereken temel özelliklere sahip olmakla birlikte, teknik kapasitesi ve çabukluğu 1.sınıf (chelsea, barcelona vs gibi birkaç kulüpten bahsediyorum) takımlarda oynamak için yetersizdir. dünya'nın en iyi forveti olduğu miti, günümüzün en büyük şehir efsanelerinden biri.
hesabın var mı? giriş yap