şükela:  tümü | bugün
 • 5 milyon youtube, 2 milyon da instagram takipçisi olan 24 yaşında bir genç kadın. gençlik konularına değindiği sanal hesaplarıyla sosyal medya fenomeni oldu. şu anda da dünyaca ünlü yayınevlerinden penguin ile iki kitaplık anlaşma imzaladı. ilk kitabın adı girl online.
 • her ay neredeyse youtubetaki takipçi sayısına net 500.000 katkı yaparak bir güzellik ve yaşam tarzı gurusu olmayı aşıp, 13-25 yaşındaki kızlardan ordu kuracak kıvama gelmiştir. görseniz ne de tatlı, bu tarz videolara merakı olan ve ingilizce bilen herkese tavsiye edeceğim tek blogger ve youtuber.

  işte burada da sitesi
 • girl online isimli kitabıyla j.k rowling'in satış rekorunu kırmış.

  yok artık! *

  edit: haberin linkini koymayı unuttuk iyi mi. ehe.
 • bir yerlerden aldığım haberlere göre kasım 2015 döneminde girl online 2 adlı eseri de çıkıyor olacak. kankası tanya burr de bir kitap çıkarmış. ve sanırım alfie de bir kitap çıkarmış.

  onun dışında bu kızı yaklaşık 1 senedir uzaktan yakından bazen göz ucuyla takip ederim. ingilterede yaşıyor. ben takip etmeye başladığımda aile evinde kalıyordu. sonradan voleyi vurmaya başlayınca deniz kenarlarında bir yerlerde bir eve taşındı. arabası yanlış hatırlamıyorsam mini cooper. bu yaz pek bakmamıştım ama öğrendim ki pointless blog sahibi alfie ile sevgili olmuşlar, yeni bir eve taşınmış ve birlikte yaşamaya başlamışlar. ben ilk başlarda onları abla kardeş filan sanıyordum. fazlasıyla yakın ve uyumlu bir halleri vardı. neyse, ilk başlarda güzellik ve kozmetik üzerine video çekerken sonrasında daha çok bugün şunu şunu yaptık şeklinde videolar yayınlamaya başladı. en sevdiği arkadaşlarından biri sanırım sprinkle of glitter adlı kanalın sahibesi louise. onunla da youtube aracılığıyla tanışmış. bir de tanya burr var. nedense louise ile tanya pek iyi geçinmiyorlarmış gibi hissediyorum. elimde hiçbir kanıt yok.

  bunlar hep birlikte grup halinde oradan oraya vidcon filan o işlerin peşinde hem iş hem de macera yaşıyorlar. uzaktan bakınca her şey çok masalsı geliyor elbet ama zoellanın ağlarken çektiği bir vlogu var ki, içimi dağladı.

  http://youtu.be/ax92z4bny50

  bir de hayat hikayesi videosu vardır ki draw my life tadında;

  http://youtu.be/qx6fwery65m

  panik atak hayatının büyük bir kısmını sıkıntıya sokarken eğlenmek ve biraz kafa dağıtmak için açtığı blogu tee nerelerden nerelere getirdi onu. sanırım henüz üniversiteye de gitmedi. artık hayatımın sonuna kadar bunu mu yapacağım, nereye kadar bunu yapacağım, bir gün tükenirsem vesaire gibi endişeleri olduğunu anlıyorum. youtuberlık diye bir meslek var ki garip.
 • başıma bir şey gelmeyecekse videolarını izlediğim youtuber. kendisinin ve sevgilisinin vloglarını takip ediyorum efendim. mis gibi ingiliz şehri brighton turu yaptırıyor fena mı.

  ha işin ticari boyutunu sevmiyorum o ayrı.