şükela:  tümü | bugün
 • ilk sezonu 2005 yılında cıkmıs komedi dizisi.pacific coast academy, yatılı erkek okulu ilk acıldıgından beri ilk defa kız ogrenciler almaya karar verir.kardeşi bu yatılı okulda okuyan 13 yasındaki zoey, okula katılan ilk kız ogrencilerden olmak ister.bu zoey icin ne kadar heyecan verici olsa da bir o kadar korkar.tek basına yatılı okulda yasamanın zor oldugu yetmıyormus gibi bir de ordaki erkek ogrencilerle catısması olur...
 • jamie lynn spears başrolündedir.
 • ülkemizde nisan ayında nickelodeonda yayınlanmaya başlayacak dizi
 • cnbce'de reklamına denk geldiğim dizi. ocak 2011 geldi, ısrarla "zoey 101 yeni bölümleriyle kasım'da nickelodeon'da." diyorlar. anlaşılan çok seveni var, yeni bölümleri de ancak kasım 2011'de izletebilecekler, o nedenle 10 ay boyunca duyuracaklar ki izleyeci umudunu yitirmesin.
 • --- how i met your mother spoiler ---

  how i met your mother 5. sezonda barney stinson'a robin 101 dersi veren ted mosby'nin, diziye yeni katılan zoey isimli karakter ile bir ilişki yaşayıp ayrılması durumunda, kızın yeni sevgilisine vermesi muhtemel dersin adı.

  --- how i met your mother spoiler ---
 • izlenmeli bunu izledikten sonra ''oha'' diyip birazcık hüzünlendiğim,çok severek izlediğim gençlik dizisi idi.
 • giriş müziği çok güzel olan, orta seviye bir nickelodeon dizisi. genelde sevilen bir dizi. öyle sıkan bir şey değil. az izlemedik.

  özellikle cem yılmaz soru & cevap'ta soru soran küçük kız örnek olarak bu diziyi vermiştir.
 • 2005-2008 yılları arasında çekilmiş nickelodeon dizisi. kurulduğundan bu yana erkek okulu olan pca, ilk defa kız öğrenci almasıyla zoey de bu okula gelir. bununla birlikte hem okulun düzeni hem de okuldaki erkek öğrencilerle de uyumsuzluk sorunları yaşanır. kızlar tuvaletindeki pisuvar tuvalet, erkeklerin kızlara karşı küçümseyici tavırları bunlara örnektir. tabii kızlarımız pisuvar tuvaleti incik boncuklarla süsleyerek, spor müsabakaları dahi hemen hemen her konuda erkeklerle yarışarak biraz da feminizm kokan tavırlarla ön plana çıkmaya çalışırlar.

  zoey (jamie lynn spears) aklı başında ve sağduyulu yapısıyla ana karakter rolündeyken, ona aşık olan chase (sean flynn) sakarlığıyla birçok anı mahveder. zoey'in saf, neşeli, sakar oda arkadaşı nicole (alexa nikolas) ise erkeklere olan düşkünlüğünden dizinin ortalarına doğru okul değiştirmek zorunda kalır. daha sonradan diziye oyunculuk yeteneğiyle kendini gösteren lola (victoria justice) katılır. bunun dışında kendini beğenmiş zengin çocuğu logan, sürekli deneylerle uğrayan tuhaf kız rolünde quinn ve zoey'in erkek kardeşi dustin de vardır.

  4 sezon 61 bölümden oluşan dizi, ülkemizde çok tekrara düşmüştür. jamie lynn spears çoluk çocuğa karışırken nickelodeon daha yeni 3. sezona geçmiştir. nickelodeon kapandığında bir süre kidz tv'de de tekrarları verilmiş, nickelodeon'un kendi dizisi olduğu halde kanal tekrar açıldığında yayınlanmamıştır. böylece 4. sezonu gösterime girmeden ülkemizde ekranlara veda etmiştir.

  oyuncuların performanslarından dolayı birçok ödüle layık görülen dizinin açılış müziği follow me'yi de jamie seslendirmiştir.