şükela:  tümü | bugün
 • johannesburg, sowetoda bir township

  apartheid yonetimi tarafindan 1956'da kurulmus ve fakat ismi ironik olarak xhosa dilinde sukunet anlamina gelmekte. artik her ne kadar mumkun olabilirse sukunet apartheid'ta o kadar sakin idi tahminen bu township de.
 • https://www.zola.com/

  evlenenlerin ve hediye alacakların yeni başvuru kaynağı.
 • riley keough ve colman domingo'nun oynadığı, mica levi'nin de müziklerine katkıda bulunduğu drama.
 • bir twitter thread'inden uyarlanması açısından enteresan bir film. oyunculuklar iyi ama lanse edildiği gibi "çılgın bir yolculuk" veya komik/ilginç bir olay göremedim. bildiğin dümdüz insan kaçakçılığı ve fuhuş söz konusu, açıkçası üzücü buldum.

  --- spoiler ---

  film havada kalmış gibi bitince sonra ne olmuş diye araştırayım dedim ve sonrası daha da karanlık. zola ve o gerizekalı çocuk bunlardan ayrıldıktan sonra, x ve stefani* 19-20 yaşlarında iki yeni kızla tanışmışlar ve onları da bu fuhuş ağına dahil etmişler. sonra bu kızlardan biri x tarafından tecavüze uğramış ve şikayetçi olmuş. x 16 yıl hapis cezası almış ama şartlı tahliyeyle cezasının 5 yıla düşürülme ihtimali varmış. olayın kurbanı da bu olayın bir eğlence konusu olmadığı görüşünde.

  gerçekte diğer pimp'lerle silahlı çatışma yaşanmamış ve o gerizekalı erkek arkadaş camdan atlamamış. ben zola'nın hikayesinde anlattığı gibi bu durumdan etliye sütlüye karışmadan çıkabildiğini zannetmiyorum maalesef ki.

  özetle, gençlere ibret olsun.

  p.s. girişteki striptiz sahnesindeki şarkı mykki blanco - my nene
  sözleri konseptle inanılmaz uyumlu olmuş lol

  --- spoiler ---
 • az önce izlediğim filmdir. ilk başta benim gibi sadece filmin türü ve özetine bakarak izlemeye başlarsanız, ben ne izliyorum lan modunda devam edersiniz.filmin ortalarına doğru yavaştan senaryo ve ilerleyiş anlaşılsada ne filmin özeti ne de türünde yazan bazı etikeler ile zerre alakası yok.yukarıda ki arkadaşın açıklamasıyla filmi daha net anladım desem yeridir swh.bunun duşunda film aslında bir hayat dersi niteliğinden başla birşey değil.dram türü çok ağır basıyor, aslında oyunculuk anlamında da ben tatmin olmadım.ilk 15 dakika hadi sürtük, tamam kardeş, yapabilirsin kaltak söylemleri ile zaten wtf modunda devam ettim.tek ilginç kısım yukarıda ki arkadaştan haberdar olduğum twitter’da yazılanlar üstüne filmin yapılması olmuş.
 • sene içinde filmin reklamını görmüştüm. afişinden ve sunumundan zencili ucuz komedi tarzı bir film zannederek uzak durmuştum. sene sonu en iyi filmler listelerinde olduğunu görünce e hadi bir bakayım dedim.
  ilginç bir film, net bir türü yok. çekimleri, filmin genelindeki flu havasıyla deneysel bir izlenim veriyor hatta.
  başlarda sıradan, yoksul, serseri insanların yol hikayesi olarak bakınca american honey'e benzettim. yer yer the florida project havası da aldım.
  fakat özellikle sonlara doğru işin ciddiyeti anlaşıldıkça film çok daha rahatsız edici bir hikayeye evriliyor. o yüzden onun kadar şiddetli olmasa da lilja 4-ever'ı bile anımsattı bana. ki herhalde hayatım boyunca seyrettiğim en acıklı filmdir.

  neticede yukarıda saydığım filmlere meraklıysanız bu filmi de izleyebilirsiniz, pişman olmazsınız.
  7/10

hesabın var mı? giriş yap