şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ambien)
  (bkz: stilnox)
 • yurtdışında, elinin ayarı olmayan bir doktor tarafından, "uyuyamıyorum..." dediğimde reçete edilmiş olan ilaç. kullanmış olduğum en efektif uyku ilacıdır, güzel tarafı vucuttan hızlıca atılmasıdır. etkisi nokta atışıdır, sizi uyutup, vucudunuzdan defolup gider, uykuya dalmanıza yardımcı olur, hatta zorlar. etkisi diğer sedatif uyku hapları ile ölçüştürülemez zira çalışma prensipleri biraz farklıdır. öncelikle ilaç bir benzodiazepine değildir, sizi 2 mal edip süründürüp, ondan sonra uyutmaz, ilacı aldıktan 15 dakika sonra diliniz uyuşur ve bu dünyadan koparsınız, ilaç hipnotiktir, ayrıca tecavüz hapı olarak da geçer, ilaç kana karıştıktan sonra sizi dissociative amnesia durumuna sokar.

  bu kadar efektif bir ilaç olmasına rağmen yan etkileri de oldukça sarsıcıdır,
  şahsımın deneyimlerinden bahsedersek, aptallık edip hapı ağır alkol ile aldığım için (bkz: rakı) bir hafta boyunca sağ kolumun seyirmesini durduramamıştım. daha ağır vakalarda hapın bir madde ile olan indiksüyonu koma ve ölüm ile sonuçlanabilir.
 • (bkz: #58225778)
 • son yıllarda bu ilacın çözülemeyen ilginç bir etkisi ortaya çıktı. ve halen nasıl olduğu nasıl işe yaradığı anlaşılamıyor. bu ilaç beyin ölümü gerçekleşmemiş ve senelerdir komada yaşayan insanları ayağa kaldırıyor. ama sadece vücutta dolaştığı sürede. yani 10 yıldır komada kalan birini 1 saatliğine ayağa kaldırabiliyor. daha sonra hasta komaya geri dönüyor.

  yani tezatlığı görüyor musunuz? bir uyku ilacı komadaki insanları sapa sağlam bir şekilde ayağa kaldırıyor.

  11 kasım 2017 tarihinde discovery uk'nin youtube'a yüklediği şu videoda canlı örneğini görebilirsiniz :

  https://www.youtube.com/watch?v=j4cg8dykp9a
 • 3 gundur kullandigim underrated ilactir. ictikten 10 dakika sonra uyumama ihtimaliniz nerdeyse yoktur. eger uyumazsaniz hafif oranda halusinasyonlar baslar. alkolle karistirildiginda temizinden 2 gununuz yok olur. insomnia icin kullandigim en iyi ilaclardan biridir. bildigim kadariyla turkiyede satisi yoktu. haftanin 7 gunu kullanmak yerine bir sonraki gun uykunuzu almaniz gerekiyorsa icilmesi onerilir. suan gozle gorulur hic bir yan etkisi yok. en guzel yanlarindan biride kandan 3 saatte cikmasi. sabah bebek gibi uyaniyorsunuz.
 • ayrıca seks konusunda çok kötü bir yan etkisi var.yanınızda uyuyan kişi arkadaşınız da olsa halleniyorsunuz. ama sabah bunu hatırlamıyorsunuz bile.
 • bu bir atipik benzodiazepin'dir.

  zolpidem, zopiklon, zaleplon'dur bu atipik benzodiazepin'ler.

  bunlar benzodiazepin olmamalarına rağmen gaba-a kanalındaki benzodiazepin'in yerine bağlanırlar.

  ve fizyolojik uykuya en yakın uykuyu oluştururlar. antikonvülsan ve kas gevşetici etkileri yoktur.

  zolpidem de hipoksik iskemik ensefalopati'li hastaları komadan uyandırır ama mekanizması bilinmiyor.

  tolerans gelişmez.
 • (bkz: zaleplon)
  (bkz: zopiklon)
 • uyku ile ilişkili yeme bozukluğuna en sık sebeb olan ilaç..