• sözlüğünanasınısikenbelescifakirler koduyla üye olursanız %75 indirim kazanabileceğiniz üyelik tipi.
  • para harcayarak tasarruf yapılmaz ilkesinden bihaber orta sınıf görmemişlerini yolmak için çıkan sistemlerden biri.
  • yemeksepetinin joker indirimi mantığıyla calisacagi icin aldigim üyeliğe şüpheyle yaklasmama vesile olmuş oluşum. şöyle ki yemeksepetinde joker indirimi kullanıldığında bu indirimi restoran karşıladığı için menuden kısma yoluna gitmekte. burda da siparişi vermeden önce zomato gold uyesi olduğunuzu söylüyorsunuz. restoran da size indirim sağlıyor. sistem basit ama gel gelelim bunu restoranlar nasıl ve ne sekilde uygulayacaklar. ciddi cekincelerim ve şüphelerim var. bizim şark kurnazi mekanlarımız aynı menüyü verecek mi? neden siparişi vermeden önce belirtiyoruz. hesap öderken normal fiyati görüp, sonra şakkadanak zomato gold uyesiyiz desek de indirimi kanlı canlı görsek. kasadaki apışıp kalsa fena mi olurdu. bu haliyle restoranlar büyük çakallık peşinde şimdiden söyleyeyim
  • sözlükte reklamını yapanlara entry başı ne kadar ücret verdiklerini merak ettiğim üyelikli yemek şeysi.

referans kodum yok benim.
  • “essegin ziki” kodunu kullanarak yemek sonrası chefin özel tarifini ücretsiz olarak masanıza getiren uygulama.

benim bu işten bir kazancım yok o yüzden tatlıyı beğenmezseniz bana çemkirmeyin.
  • öncelikle hay indirim kodunuza be dediğim uygulama. bilgi paylaşmadan kod paylaşan ya da saçma bir tanım yapıp kod paylaşan kaynıyor ortalık. aynı kodu 2 kez paylaşanlar bile var.

ben sözlükte görüp, inceleyip üye oldum ancak biraz tırsmadım değil çünkü fazla iyi duruyordu. sonra da hemen denemeye koyuldum. zaten sürekli dışarıda yeme, içme modunda bir insanım. elimde 2 adet deneyim ve aldığım biraz bilgi var, onları paylaşayım da belki daha iyi anlaşılır sistem. zomatonun kendi açıklamalarını aşırı yetersiz buluyorum.

gold aldığım ilk gün asmalımescit tarafında bir mekana gittim arkadaşımla. arkadaşımın bildiği, benim gitmediğim bi mekandı ve ilk denemeydi. oturduk, sonra korka korka dedim böyle bir şey var bende falan filan, tamam dediler. siparişi verdik, yemeği yedik, indirimi aldık ve kalktık, hiçbir sorun olmadı.

sonra evime yakın, benim sık gittiğim bir burgerci vardı sistemde, oraya da bir arkadaşımla gittim ve aşırı sorunsuz bir şekilde 2. burgeri ücretsiz aldık. onda da sorun yok. şu an 2de 2 gidiyor. henüz içecekte denemedim.

arada zomato uygulamasının içinde canlıya sorular sordum. tüm bilgileri paylaşıyorum (bunların bazıları yazıyor sanıyorum açıklamalarda ama yine de ben yetersiz buldum genel açıklamaları o yüzden buraya yazayım):

- 2+2 içecek olayında illa 2 içecek alıp 2 bedava almak gibi bir şey yok. 1+1 olarak da kullanılabiliyor diye bir bilgi mevcut. alkollü içecek içerikli olanlarda açıklamada büyük içeceklerde geçerli değildir diyor. ben de canlıya sordum ve 330ml sınırı var dediler. yani küçük biralarda geçerli. zaten büyüklerde geçerli olsa pek kar kalmıyor gibi hesapladım. bu olayı denemek üzere bir mekana gittik ancak yer olmadığı için deneyemedim.

- yine içecekle ilgili aynı kategori içecek olması gerektiğini söylüyor sistem. bu biraz saçma gelse de yine henüz deneyemediğim için bilmiyorum. biraz mekanla da ilgili gibi. yani alkollü bir mekanda 1 bira, 1 kokteyl söyleseniz olmuyor gibi anladım. biraysa yine bira söylemek lazım indirim için ama bira aynı bira olmak zorunda değil gibi düşünüyorum. mekanla konuşmak en doğrusu olacaktır. umarım mekanlar da çalışanlarını bu konuda örgütlemiştir çünkü genelde içecek mekanları sürekli part time insan çalıştırıyor. müşteri için sorunlu bir deneyim olmaması lazım. şahsen ben bi mekana kadar gidip, sonra saçma bir nedenle kullanamayıp oradan kalkmak istemem. ancak bunun için de canlıya bağlanıp anlık destek alınabiliyor gibi duruyor. bu kullanışlı bir özellik olabilir.

- ben oturduğumda önceden gold'a sahip olduğumu söylüyorum, uygulamada böyle tembihledikleri için. halen gold'u duyunca öf pöf yapacak ya da porsiyonda tasarrufa gidebilecek bir yer çıkabileceğini düşünüyorum ama hayırlısı. sırf sistemde reklam için görünmeye çalışacak spastik işletme sahipleri çıkma ihtimalini az görmüyorum.

- bazı bölgelerde seçenek azlığı olabilir ama ben beşiktaş'a yakın taraflarda olduğumdan cidden seçenek olarak iyi duruyor. dün denk gelmediği için deneyemedim ama kahve için 4-5 seçenek buldum beşiktaş'ta.

- yazan bir bilgi; tek başınıza gidip kullanamıyorsunuz. illa yanınızda +1 veya daha fazla kişi olmalı. aldığınız her şeyi bölüşebiliyorsunuz tabii ki.

- aynı masada 1den fazla gold olursa herkes indirimden ayrı ayrı faydalanabiliyormuş ancak herkesin kendi +1i olmalı mı yoksa diğer gold üye +1 sayılmıyor mu belirsiz.

tabii bütün bu olayda arkadaşınızla ortak üyelik almıyorsanız aslında indirimi bir arkadaşınızla bölüşüyor olacaksınız. yani aslında indirimin yarısından faydalanmış gibi oluyoruz. bizimle beraber olan arkadaşımıza da bir kıyak geçiyoruz. en azıdan ben böyle bakıyor ve böyle kullanıyorum.

özetle sanki ileride bu fiyatların çok üstünde üyelik olacakmış gibi geliyor. mesela önceden gastro club üyesiydim, yenileme zamanı fiyat çok geldiği için yenilemedim. gold gastroclub ile direk aynı değil çünkü bireysel kullanılabilen bir şey değil ama benzerlikleri var. zomato gold'daki indirim miktarı 2 kişi gidildiğinde çok daha fazla oluyor. kalabalıklarda gastroclub daha avantajlı olabilir ancak üyelik ücreti olarak zomato gold şu an aylık 10 liraya falan geldiği için komedi fiyatlarda olduğunu düşünüyorum. halen, kim nası kar edebiliyor çok anlamış değilim.

sıradan bir kullanıcıyım, reklam kasmalık bir durumum yok. ben bilgiye üye olmadan zor ulaştığım için yazmak istedim.

kod da buraya vermiyorum. çok merak eden varsa özel mesajla sorabilir. yoksa da işte bakın, hoşunuza giderse alın, paylaşılmış kodlardan takılın falan.

ekleme editi: özellikle bira için konuşalım; temmuz zammı sonrası fiyatlar menülere yansımasına rağmen zomato'da görünen mekan menülerinde genelde eski fiyatlar var. bunu birkaç mekanda gözlemledim. dolayısıyla zomato'da görünen menüdeki fiyatların farklı olabileceğini bilerek gitmek lazım.
  • sözlüğün ölücü eziklerini ortaya çıkaran uygulama
  • hiçbirinizin koduyla üye olmadıgım uygulama; catlayın aq.
hesabın var mı? giriş yap