şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tüm dünyada günde yaklaşık 150 bin kişi ölüyor. ve 60 gün içerisinde vücuttaki etler rijitliğini kaybediyor yani durum şu zombi saldırısına katılabilecek nefer sayısı tüm dünyada 9 milyon. ilk başta 9 milyon ama zombiler yaşayanlara virüs bulaştırdıkları için hesap burada biraz karışıyor. dünyada 7 milyar insan var. yani zombi başına 777 insan düşüyor. tabii bu ilk başta. şimdi işe fibonacci serisi giriyor ilk zombinin 15 yada 16 ısırığında tüm dünya zombiye dönüşebilir esasen matematiksel olarak mümkün. tabii şimdi şöyle bi durum da var virüsün tek zombiden bulaştığını düşünelim. 49 ısırıkta tüm dünya zombiye dönüşmüş oluyor..
 • zombi saldırısıyla ilgili, zombileri içeren binlerce film, roman v.s yapım vardır. acaba insanların aklına böyle bir şey nasıl geldi ? nasıl tüm dünya'da popülerleşmeyi başardı ?
  ilginç bir şekilde tevrat'ın zekeriya bölümünde bizim bildiğimiz zombilerin tanımı yapılıyor.

  (zekeriya 14:12-13,15): "yeruşalim'e karşı savaşan bütün halkları rab şu belayla cezalandıracak: daha sağken bedenleri, gözleri, dilleri çürüyecek . o gün rab insanları büyük dehşete düşürecek. herkes yanındakinin elini yakalayacak, birbirlerine saldıracaklar. … düşman ordugahlarındaki bütün hayvanlar da —at, katır, deve, eşek— benzer bir belaya çarptırılacak."

  eminin herkesin kafasında çürümüş bedenleriyle çıplak elleriyle insanların peşine düşüp, saldıran zombiler canlanmıştır.
 • elektrikli testereyle karşılanabilecek saldırıdır.
 • dört gözle beklediğim saldırıdır.

  para kazanmak için işe gidip kazanılan parayla stabil bir hayat sürmek değil de içgüdülerin yön verdiği sadece hayatta kalma dürtüsüyle yaşamak istiyorum artık.

  1,5 yıllık iş hayatımın sonunda stabilliğe son vermek için istediğim afet.
 • resident evil’deki mallar saldırmasın lütfen, i am legend‘deki yiğidoları atın üstüme üstüme.

  yoğurdumu yedim bekliyorum. c’mon!
 • koşturmadıkları sürece zararsızdır.

  çünkü normalde sürünerek veya topallayarak hareket ederler.
  adımlarınızı hızlandırarak kurtulabilirsiniz.

  ama son yıllarda bazı filmlerde koşturan veya ağaca çıkan zombiler görmeye başladım.

  bu durumda yürüyerek kaçmak faydasızdır.
  yoldan bir araba çevirip sıvışmaya bakın.

  ya da suya atlayın.
 • türkiye olarak son 5 yılda başımıza gelmedik bir bu kalmıştı(uzaylı istilasını unutmuşum)