şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • arkadaşlar eğri oturup doğru konuşalım şimdi, burada biz bizeyiz. bu öyle geçiştirilecek sıradan bir konu değil. varsa aramızda zombi kardeşimiz, bacımız, onlarda alınmasın hiç, biz burada kimseye hakaret etmiyoruz, arkasından da konuşmuyoruz. neyse gerçekler analiz edip bam bam bam yüzüne söylüyoruz.

  yıl olmuş 2021, devletler ay'a, mars'a gitme hedeflerini bir bir açıklıyor, akınsoft harekete duyarlı 4 ayaklı zingon sehpasıyla dosta düşmana korku vermeye devam ediyor ama bu zombilerin genci, yaşlısı, dulu hala piyasaya ilk çıktıkları zamanlarda ki gibi üst baş kir pas içinde sokakta arkadaş. kendi halinde efendi efendi yürüyen insanlara tuhaf tuhaf sesler çıkartıp dil atmak mı istersin, yüz göz tanınmaz halde köşelerden çıkıp, bir korkutmalar bir şeyler yapmaya çalışmak mı ararsın, hepsi bunlarda. olmuyor yakışmıyor abi böyle şeyler yapmayın artık. 17. yy da değiliz, modern dünya kaldırmıyor bunları dediğimizde de suçlu biz oluyoruz.

  halbuki kafalarını kullanıp biraz kendilerine çeki düzen verseler, saç sakal tıraşı olup şöyle temiz pak gömlek pantalon giyip, efendi efendi iş'lerine gidip gelseler, gelecekleri içinde üç beş kuruş kenara atıp ana babalarının hayır duasını alsalar fena mı olur?

  ama yok kime diyorsun, varsa yoksa itlik uğursuzluk! büyük zombi saldırısı hasretiyle nerde sabah orada akşam. yok abi artık öyle bir dünya bitti. artık herkes zombi. hafazanallah bir iş çıkışı vakti ters bir insana denk gelirsin, zombi mombi dinlemez şişler siker atar seni bir köşeye, ne olduğunu anlamazsın. zombiliğine güvenme yani. bir özelliğin kalmadı senin, milletin canı burnunda.

  hee yok illa evlenicem diyosan farklı olacaksın, aralarından sıyrılacaksın!! yazılım öğrenceksin!! ondan sonra evlenmeyi hak edeceksin!! iş yok güç yok. nerede ne yaptığı belli değil, anası babası kimdir neyin nesidir diye araştırsalar mezarlıklar müdürlüğünden çıkamazlar. ama gider sevdiği kızı ailesinden ister, babası vermeyince'de mezarlık duvarlarına vay efendim "niye böyle oldu?", "ben dokunamıyorum buraya yazdıklarım dokunsun", "kader utansın?", "bizde çok sevdik amk" yok öyle bir dünya abi, geçeceksin bunları önce hak edeceksin.

  neyse tanım: zombilerin şapkalarını önlerine koyup uzun uzun düşünmeleri gereken acı hadise.
 • mahmut tuncer'in bir filmi vardı. tam evleneceklerken nikah masasında zombiye dönüşüyordu gelin.

  mahmut tuncer türkü söyleyip iyileştiriyordu galiba, öyle hatırlıyorum yarım yamalak.

  başlığı görünce aklıma geldi.