şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • korkunc sancilar yapan bir hastalik. sinir ucu iltahabi galiba.
 • varicella zoster virusu'nun sebep oldugu firsatci hastalik.vucudun zayif du$tugu bedensel ve psikolojik problemlerde kendini gosterir..
 • bula$ici degildir bu arada..
 • zona=sinir ucu iltihabı. su çiçegi virüsü yüsünden olurmuş ve stres durumlarında kendini gösterirmis.hem feci acı hem de feci kaşıntı yapıo. 3 haftada anca atlattıgım,düşman basına gelmesin dediğim hastalık. 1 de ilacı varki kutusu 170milyon. fakir olan zona çıkarmasın
 • sinir düğümünde oluşan bir virüs enfeksiyonundan kaynaklanan, çok şiddetli ağrılara yol açan, doğru tedavi edilmediğinde uzun sürebilen bir hastalıktır. bu enfeksiyon sırasında deri üstünde, içi sıvı dolu koyu kırmızı renkli kabarcık kümeleri oluşur.

  zona hastalığında sinir hücreleri, sinir sistemini güçlendirici ilaçlarla desteklenmelidir. mikrop kırıcı ilaçlar, enfeksiyonu yenebilmek için organizmaya yardımcı olabilirler. ayrıca, ağrı kesici ilaçlar, sinir sistemini yatıştırıcı bitki kullanımı yoluyla alınmalıdır.

  tüm bu önlemleri içeren, etkili bir bitki karışımı şöyle olmalıdır:
  echinacea kökü 2 ölçü, kediotu kökü 1 ölçü, yulaf 1 ölçü, sarı kantaron 1 ölçü, passiflora 1 ölçü, kekik 1 ölçü, çok ince kıyılarak iyice karıştırılır.
  bir tatlı kaşığı dolusu bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 10 dakika demlendikten sonra süzülür. günde 2-3 bardak çay, aç karnına veya öğün aralarında, soğutulmadan içilir.

  echinacea, kuzey amerika kökenli bir bitkidir ve ülkemizde tanınmaz, ancak standart preparatları eczanelerden temin edilebilir.

  passiflora da, eczanelerden şurup formunda temin edilebilir.

  dıştan uygulanabilecek çeşitli tedavilere de değinmek gerekir. bu doğrultuda, yukarıda adı geçen bitkilerle ve ayrıca civanperçemi katkısı ile yapılacak tam veya lokal banyolar önemle tavsiye edilir. rahatsızlıklar azalana kadar sürdürülecek bu tedavi sırasında, çok yönlü beslenmeye özen gösterilmeli ve b vitamini kompleksleri kullanılmalıdır.

  ayrıca, yeşil herdemtaze (sempervivum tectorum) bitkisinin etli yapraklarından elde edilen özsu ile hasta bölge sık sık nemlendirildiğinde, ağrılar çok kısa sürede sona erer ve hızlı bir iyileşme sürecine girilir.
 • latincede kuşak.
 • zona hastaligina sebep olan virus,ayni zamanda su cicegine de sebep olan virustur. virutik oldugu icin bulasici olabilir. sinirsel veya fiziksel zayifliktan yararlanarak gelisirmis...
 • kabartilar ka$inmak istedikce siz ka$iyamaz,delirirsiniz.ne adam gibi uyku uyuyabilir ne de rahat rahat giyinebilirsiniz.(tabi ozellikle vucudun ust kisminda ciktiginda feci $ekilde kendini hissettirir bu belirtiler)kiyafetlerinize du$man olursunuz,hep ciplak gezmek istersiniz.dayanilmaz bir yanma ve (adindan da belli)zon zon bir zonklama hissedersiniz.
 • deri üzerinde oluşan kabarcıklar kaşındığı takdirde, aynen su çiçeğinde olduğu gibi iz bırakır. sinir sisteminin güçsüzlüğü ile ortaya çıkan ve gerçekten çok acı veren bir hastalık.
 • komsumuzda gozlemledigim kadariyla deride gorunmeyen versiyonu, insanin her adiminda aci vermekte, her hareketinde, disaridan bi halt gozukmese de, inleyerek kimildamasina yol acmaktadir. fena.