şükela:  tümü | bugün
 • zonguldak'taki nesibe hatun kyk yurdundan 3 gün içinde iki kadının kaçırıldığı ve yurt yönetiminin olayı gizlemeye çalıştığı ile ilgili haberler var sosyal medyada.
  https://twitter.com/…iyim/status/785601274209329152
  https://twitter.com/…yisd/status/785584375597457413
  https://twitter.com/…idaa/status/785587890818576384
  https://twitter.com/…ahit/status/785604467328749570
  yurtta kalan diğer kadınlar olaylara tepki gösteriyor, ancak yine karşılığı kaçırılan kadınları bulmaya çalışmak yerine tepki gösterenleri susturmak olmuş anlaşılan.
  kaçırılan kadınların bir an önce bulunması için harekete geçilmesi gerekiyor, bunu da ancak bizim zorlamamızla yapacak yine yetkililer. lütfen tepki gösterin.

  twitter'daki hashtag: #nesibehatun2gün2kadın

  ekleme: kaçırılan insanların cinsiyeti genç kız veya kız öğrenci değil, kadın ve kaçırılma nedenleri cinsiyetleri.
  bu yüzden başlık bu şekilde açıldı.

  son ekleme: şuradaki videoya göre bulundukları söyleniyor, ama henüz kesinleşen bir durum yok, sadece bir duyum halinde şimdilik.
  https://twitter.com/…unet/status/785618902525050880

  olay yerinden gelen şöyle bir ses kaydı var, epey sıkıntılı bir kayıt, belki sesi düzeltmeyi bilen bir arkadaşı kaydı düzeltir.
  http://vocaroo.com/i/s1garqkkzspz
 • başlarına ne geldi merak ettiğim kadınlardır.

  anlamadığım nokta ise bu kızların ailesi falan yok mu, ortalığı ayağa kaldırmamışlar mı? nasıl böyle bir olay hasır altı edilebiliyor. ayrıca buna nasıl cesaret edebiliyorlar, alt tarafı devlete bağlı bir yurt, hani özel yurt falan olsa sahipleri mafyadır başka bir durum vardır olayın üstü kapatılıyordur, kişiler silah zoruyla, ölüm tehditiyle susturuluyordur falan. olayda oldukça fazla eksik parça var, umarım en kısa sürede bilgi alırız.
 • ekşi sözlük'te tt olmadığına göre önemsiz kabul edilen olay.
 • yok artik!
  gercek mi bu? güvenlik güclerine haber verilmis mi? veya herhangi bir avukata basvurulmus mu?
  basvurulmadiysa neden?
  nereden buluyor bu sapik herifler bu cesareti de eskiya gibi gidip insan kaciriyorlar?
  nereye gidiyor bu ülke ya? sapiklikla, kötülükle mi doldu buralar hep?
 • medyada haber olması gereken olay. bu olayın üstüne gidilmeli ve kaçırılan kadınlar bir an önce bulunmalı.
 • doğru ise, utanç kaynağı bir haber. acilen müdahale edilmesi gerekiyor. şaka mı bu ya ciddi ciddi oluyor mu bu, yaşanıyor mu? ülke resmen raydan çıktı.
 • kyk yurdunda kaçırılan kadın dendiğinde sanki o yurtlarda görevli kadın çalışanlar dan ikisi kaçırılmış tınısı var.

  oysa kaçırılan üniversite öğrencisi kızlar '.

  güvenlikleri ve huzurları öncelikle kyknın sorumluluğunda olan . aileleri tarafından devlet ve kyk 'ya emanet edilmiş olan . muhtemelen o şehirde akrabaları ve tanıdıkları dahi bulunmayan üniversite öğrencisi kızlar

  olay neden örbas mı edilmek istenmiş muhtemelen olayı protesto eden öğrenciler de fakir . malum kyk da fakirlerin isyan etmeye hakkı yok. herkes yerini bilecek.

  (bkz: hepiniz fakirsiniz bana ahkam kesmeyin)
 • bahsedilen yurt tıp fakültesinin yanında fakat bulunduğu mevki sebebiyle oldukça ıssız ve korkutucu olan izbe bir yer. şartlar uygun hale getirilmeden, yeterli güvenlik önlemi alınmadan, en basitinden yolun ışıklandırması bile tam yapılmadan kullanıma açılmış.

  son durum
 • anadolu köpeklerinin cinsel açlıklarını gşdermek için kaçıılmış olmaları muhtemeldir, her zaman olduğu gibi gizlenmeye çalışılmaktadır. şu anadolu denilen çöplükte sağlam bi temizlik yapmak şart.