şükela:  tümü | bugün
 • 18 yaşında bir birey kendi iradesi ile karar almış ve uygulamış ise ortada bir haber değeri yok demektir. kendisinden yaşça büyük biri ile nasıl bir duygusal bağ kurabilir orası kimseyi ilgilendirmez.

  edit: başlık üstüme kalmış.
 • (bkz: zonguldak)
  (bkz: felsefe)
 • everybody fucking jump: ''18 yaşında bir birey kendi iradesi ile karar almış ve uygulamış ise ortada bir haber değeri yok demektir. kendisinden yaşça büyük biri ile nasıl bir duygusal bağ kurabilir orası kimseyi ilgilendirmez.''

  -kendi kızın olsa yine aynısını düşünür müydün sayın efj?!
  17. yaşın 364. günü olmaz fakat 1 gün sonra meşru olabilir gibi saçma bir düşünce sisteminden beslenen bireylerden akıllı bir fikir çıkmasını beklemek abesle neydi?! iştigal miydi?! öyle bir şeydi işte.

  edit: noktalama işaretleri
  edit2: başlığı açan kaçmış.
 • 18 yaşındaki bir bireyin kendi iradesi yoktur, hayatında neyi tecrübe etmiş ki irade oluşturup buna göre davranmaya başlamış.

  18 yaş sadece kağıt üstündeki legal serbestliktir, irade mirade falan hikaye. 18 yaş bence hala ergenlik dönemidir. bu yaşta alınan kararların büyük kısmı hatalıdır. 5 yıl sonra tecrübe ettiği şeyleri mantık çerçevesinde değerlendirip "manyak mışım lan ben" diyip kafasını taşlara vuracaktır.
 • 18 yaşında manken olsa ve mehmet ali erbille seks yapsa normal karşılayanların iki yüzlülüğünü ortaya çıkarmıştır.

  18 yaşında bir insan reşittir, kendi kararlarını verir, istediğini yapar, kimseyide ilgilendirmez. yok ergenmiş yok kizin olsa sen ne dersinmiş yok şuymuş buymuş, sanane be adam.

  tanım: bende hernekadar uygun gormesemde beni ilgilendiren bir durumun olmadığı olaydır.

  edit: lan skcm kaldırın şu laneti artık ya...
 • ya siktir edin ne yaparsa yapsin, hukuki olarak anasi babasi bie birsey diyemez, bize ne amk. bir sure sonra sumsuklene sumsuklene evine donecek zaten.anasi babasi olsam evden iceri sokmam, boyle insan evladi kendi cocugun bile olsa acimayacaksin.

  avrupalilarin gozunu seveyim. kimse dertlemez su durumu, geri gelirse eve de almaz, sorry darling, we have no spare room for you.
 • lise yıllarında öğrencilerin öğretmenlerine aşık olması çok sık yaşanılan durumdur. aklı başında vicdanlı hiç bir öğretmen, öğrencisinin bu duygularını istismar etmez. asla anlayışla karşılanabilecek bir durum değildir.

  hababam sınıfı güle güle filminde edebiyat öğretmeni mehmet öğretmenin, ( ilyas salman ) kendisine aşık olan öğrencisine sarfettiği o unutulmaz sözleri geldi aklıma:

  “gençlik aşkları nisan yağmurları gibidir, gelir geçer. gerçek hayat senin bildiğin gibi değildir. elbette unutacaksın”

  her öğretmen, mehmet öğretmen değil ne yazık ki!