• geçen hafta feci griptim ve evde yatıyordum. bu hafta azıcık düzeldim; ama baş ağrısı, kas ağrısı ve önlenemeyen bir üşüme duygusu kaptırmış gidiyorum. bugün işe geldim geleli, başımı kaldıramıyorum masamdan, montumu daha az evvel çıkardım üstümden, berem de kafamda idi. çok üşüyorum, normalde kolay kolay üşümem ve bu hafta anladım, üşümek çok iyi bir şey değilmiş meğersem. allah üşüyenlerin de yardımcısı olsun.

neyse, çok uzatmayayım. diyeceğim o ki, işim bitti ve oturuyorum. bari azıcık müzik dinleyeyim, belki kendime gelirim dedim. youtube otomatik oynat seçeneği açık, kafamda bere ve kafam masada, odada o an benden başka kimse yok, sağ kulakta kulaklık ve ses seviyesi maksimumda, ayılmaya çalışıyorum. istiyorum ki kafam yerine gelsin.

bu şarkı başladı. gözlerimi kaldırdım, ilkin değiştirecektim. hint şarkısı mı dinleyecektim yani? ama aamir khan'ı görünce ve hangi filme ait olduğunu anlayınca biraz bakayım dedim. verdiği enerji, yüzde yayılmasına sebep olduğu gülümseme inanılmaz. mutlu etti beni tam o an, bu şarkı beni bildiğiniz mutlu etti.

yaklaşık yarım saat geçti olayın üstünden***, şu an ne kafamda bere ne üstümde mont var. hatta yukarıya yazmamıştım, bacaklarıma örttüğüm o kalın kaşkolumu bile kaldırdım. başımın sol tarafını esir eden baş ağrısı geçmek üzere, gerçi aldığım ilaçtan da olabilir o, olsun bu şarkıya denk geldi. evet başımın ağrısı geçmek üzere, ayak parmaklarım ısınmaya başladı ve en önemlisi yere doğru yarı dik duruyorum*, bedenimin yarısı yere paralel değil artık.

işte bunların hepsi ha bunun yüzünden.
  • gerek dansıyla gerek tınısıyla gerekse oyuncuların muhteşem uyumuyla kendine hayran bırakan ve ağza pelesenk olan şarkı. hint filmlerime olan önyargımı kırdı bu şarkı. dinleyin, dinlettirin.
  • 3 idiots filminin muhteşem müziği. filmde özellikle son sahnelerde verilen müziğin ufak tınıları ise şarkıyı akıllara kazımaya yetiyor.

tam çevirisi: why does this mad and stupid heart dance?
  • muhteşem filmin muhteşem müziği..
  • ben ki soyadım seferyan ise eğer; bu şarkıyı kendine aşklarının ve sevgilerinin şarkısı yap(a)mayan bir çift olursa yeryüzünde eğer kabulümdür cennette de olsam da dahi çekilecek olası olasılıklardan dahilindeki tüm çileler.

zoobi doobi (türkçe altyazılı)
  • parçanın, filmde geçtiği yerin izlenerek dinlenilmesi insanın içini kıpır kıpır yapar.

(bkz: 3 idiots)
  • gecenin bi saatinde duyduğunuzda bile kafanız, omzunuz, kıçınız, elleriniz ve ayağınızla tempo tutturabilen ritimlere sahiptir.
  • 3 idiots’u izlemiştim uzun zaman önce; ama artık bu şarkıyı her yerde duymaktan bıktım usandım yeter lan
hesabın var mı? giriş yap