• bugün 40 dk limitini uygulamayan uygulama. iki saat kesintisiz bağlantı yaptım. sebebini merak ediyorum.
  • bugün de 40 dk. sınırını uygulamayan uygulamadır. daha sonra karşımıza süre aşım ücreti falan diye bir fatura çıkmaz umarım.
  • 40 dk sınırı uygulamamış olan uygulama
  • zoom video toplantisini harici bir uygulama ile ucretsiz kaydetmenin yontemini deli gibi aradigim platformdur.

nasil oldugunu bilen lutfen kutumu yesillendirsin.

ozetle istenen sudur.

tum gun surecek bir zoom video toplantisinin tamamini kaydetmek istiyorum:
    - hem sunucunun sesini
    - hem sunucunun paylasacagi ekrani
    - hem toplantiya katilacaklar ile sunucu arasindaki konusmalari

gercek zamanli kaydetmek nasil olabilir.

not: sunucudan izin alinmadan kayit islemi, sadece egitim amaciyla yapilmaktadir. herhangi bir ticari aktivite veya ne bileyim hukuki bir veya illegal bir durum icin kullanilmayacaktir.

bilen beri gelsin.

edit: öncelikle kalbin harris,pastavelimonata ,odtubebesi ,cramschoolgirl e teşekkürler.

araştırmam ve gelen mesajlarda aşağıdaki sonuç var:
    - open broadcaster software
    - flashback express recorder
    - camtasia studio (limiti var diye hatırlıyorum)

edit2: mac için command+shift+5 tuşları ile ekran kaydetme özelliği açılıyor. herhangi birşey kurmadan kaydedilebiliyor.
  • güvenli mi bu artık? yama, güncelleme falan yapıldı mı? işyerinde toplantı için zorunlu hale getirdiler, bugüne dek kaçınmıştım ama artık kaçış yok sanırım.

nasıl en az güvenlik açığı ile kapatabilirim, önerilere açığım.
  • son çıkan coolluk ölçütü. bir houseparty değil.
  • bugün bir sunuma izleyici olarak katılmak için ilk kez zoom indirdim, sunuma 15 dakika tahammül edebildim. sebebi:

- sadece izleyici oldukları halde, sebepsiz yere kamera açmış dayılar. "acaba hangisi birazdan sikini gösterecek" diye gerginlik yaratıyor
    - sessiz olmaları gereken yerde mikrofonunu açık bırakan ve evdeki çoluk çocuğun bağırıp çağırmasıyla sunum yapan kişinin sesini bastıranlar

ülkedeki saygı, görgü, eğitim eksikliği tarif edilemez bir boyutta.
  • an itibariyle katılımcıların kameraları ve mikrofonlarıyla ilgili sıkıntılar yaşanan program. pro hesap kullanmama rağmen teknik destek konusunda sınıfta kalan uygulama.
  • (bkz: microsoft teams), (bkz: google meet), (bkz: skype) gibi bilindik ve nispeten güvenilir uygulamalar varken neden hala tercih edildiğini anlamadığım uygulama. hadi yine çıkıntılık olsun diye farklı bir şey kullanayım desem (bkz: jitsi) falan kullanırım. neden sürekli sorun yaşatan bir uygulama kullanayım ki. ilginç.
  • "yankı var. arkadaşlar mikrofonları kapatalım."
hesabın var mı? giriş yap