şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: buz mavisi)
  • çözdüm yaşasın artık anlıyorum dediğiniz anda başka bir yönüyle sizi şaşkına çeviren insan modeli.
  • (bkz: zor kadın)
  • (bkz: zor a$k)
  • bence bi sittirip gitmelidir.
  • zor insan olmaya kasıyorsa, kendi kendini betimlemeye çalışır şekilde "ben zor insanım" tarzı cümleler kuruyorsa kendisi kelimenin tam anlamıyla -ama tam anlamıyla- bir gerizekalıdır.

eğer bu açıkladığım şekilde bir insan bunu okuyorsa ona tavsiyem; bu kadar mal bir insan olmamasıdır. bak burada hava atacak kimse de yok sadece kendin okuyorsun bu yazıyı, herkes senin ne olduğunun farkında bunu bil.
  • hakikaten çekilir dert değildir. sorunlarını çözememiş insanlardır bunlar, bir dertleri vardır ki herşeyden ötedir. birşeye bir inat ederler ki herşeye rest çeker gibilerdir. herşeyi anladıklarını sanırlar ama aslında çoğunlukla anladıklarını da tamamen yanlış anlamış olurlar. konuşmadan anlaşılmak istedikleri de doğrudur. ani tepkileriyle çevrelerindeki insanları korkutmak değilse bile sindirmeye yönelik bir yapıları vardır. kendilerini o kadar büyümser ki zor insanlar, çevrelerindeki herkes ufalır, ufalır, ufacık kalır. yalnız kalır zor insan, kimse beni anlamıyor diye dertlenir durur. insanları kolayca harcarlar, kendilerini kuşatan önyargılarının onları koruduğuna inanır, kendilerini mükemmeliyetçi olarak tarif ederler. bu mükemmel yaşamlarında size de ufacık bir yer açmışsa zor bir insan, sürekli bir minnetkarlık bekler sizden. durumları üzücüdür ama onların hayatında yer alanların hayatları daha da üzücüdür. nedenleri tam olarak anlaşılamayan bir ızdırabı paylaşmak biriyle, inanılmaz yıpratıcıdır.

zor insan için kendi yaşamı bir türlü tamamlanamayacak bir yapboz olarak kalacaktır. hayatlarını "büyük bir hayalkırıklığı" olarak tarif edenlerine rastladım, ne yazık... ne büyük bir yalnızlık.
  • sanki bir maharetmiş gibi söylenen denyoluk afedersiniz.

+seni anlamakta güçlük çekiyorum.
    -söylemiştim zor insanım ben.

kardeşim sende insan evladısın, metabolizma aynı, hammadde aynı, sende sıçıyorsun, sende osuruyorsun, zorluğun bunun neresinde.
  • ergen benmerkezciliğinde kalmış insanlardır kanımca,beynini okumanıza aklından geçenleri bilmenizi,sizden ne beklediklerini yüzlerine bakarak anlamanızı beklerler.. bir gün sizi kendilerinden nefret ettirip,ertesi gün hiçbirşey yokmuş gibi hoşsohbet olurlar.. bu arada sizin kırılmamış olmanızı ruh halinin değişkenliğine göre her zaman anlayışlı olmanızı beklerler ama kendileri tahammülsüzdür.. başkalarının duyguları yoktur,sadece hayat onlara zordur,sadece onlar kırılmaktadır, o kadar mükemmellerdir ki hiçbir eksiklikleri yoktur sorun hep başkalarındadır..bir nevi kor insandır meropenin dediği gibi.. zor insan olmak kolaydır, asıl zor olan zor olmamaktır aslında..
  • uğraşılmaması gereken insan, yorulursun...