şükela:  tümü | bugün
  • star tv'de yayinlanmaya baslayan yeni bir tartisma programi. aynen web sitesinden alinti yapayim;

"deniz arman ile idil çeliker’in sunacakları yepyeni ve çok farklı bir tartışma programı !

star’da yepyeni ve çok farklı bir tartışma programı başlıyor: zor karar. seyircinin programa dahil olabileceği, izleyiciye interaktif bir tartışma platformu sağlayan programda canlandırmalar yoluyla çeşitli konular masaya yatırılacak."
  • saatli maarif takviminin 9 ağustos 2006, çarşamba gününe ait yaprağının arkasında yer alan güzide eser. yaz günleri için oldukça serinletici. aha da şöyle:

zor karar (yeni bi karaarr verdim çık artıık giiiiğğt) (bkz: yeni bir karar)

halife harun reşid, imam ebu yusuf'a(r.h) (r h ne demek bilmiyorum), "faluzec (bal, nişasta, fıstık yağı veya ceviz, zaferan vs. ile yapılan tatlı) ile levzinec (badem veya badem yağından yapılan tatlı) hakkında ne dersin hangisi daha güzel?" dedi. ebu yusuf "ey mü'minlerin emiri. ben yanımda olmayan hakkında gıyabi hüküm vermem." dedi.(bak bak bak şimdi akıllıya bak) haruın reşid tatlıların yapılıp getirilmesini emretti.("haah" dedi ebu yusuf. "emellerime ulaştım nihohahaha") ebu yusuf bi lokma ondan bi lokma bundan yemeye başladı. tatlının yarısına gelince şöyle dedi: "ey mü'minlerin emirii! bunlardan daha inatçı hasım görmedim. birinin lehine hüküm vermek üzereyken diğeri delilini getiriyor."

çıkardığım sonuç: _______
    çıkaracağım sonuç: _______
    çıkabilen sonuç: ______

hadi bakalım fill in the blanks.
  • onur yüce şarkısı.

'kalbim keşke istediğini biraz bilseydi.
    açılmadan gemilerle bir düşünseydi.

düşün, düşün, zor be işin.
    tanrım, bu ne zor karar.

bir buz dağı olmuş kalbim, artık sevmez ki.
    hep yakınır, yanar döner, mutlu etmez ki.

ah, ağlamak neye yarar?
    tanrım, bu ne zor karar.

keşke bir falcı baksaydı, çıksaydı halim.
    üç vakte kadar ne olacağını bilseydim.

ay, yine okurdum ben bildiğimi.
    tanrım, bu ne zor karar.'

http://www.myspace.com/…ic/songs/zor-karar-71873457
  • ahmet boyacıoğlu'nun siyah beyaz filminde nilgün* ve muzaffer'in* bardaki o geç kalmış buluşmalarında fonda çalan onur yüce şarkısıdır.

- olsun yine de döndüm, geç de olsa döndüm.
    - hoşgeldin o zaman, geç de olsa.

dinle!