• sevgililik mertebesine erişebilen bir ilişkiyi en son üç sene önce yaşamış olmama rağmen, ne zaman dinlesem daha dün aldatılmışım da üzüntüden geberiyormuşum hissi veren şarkı. üzerine, ucuz krem şanti ve 45 derece sıcakta büzüşmüş meyve misali, yakamoz ve masal dinleyip iyice tribe giriyorum. evde yalandan klip çekmem için o ruh halini yakalayabilmem lazım.
  • "yemyeşildi halbuki daha önce" sözlerinin asıl anlamını yıllar sonra idrak edebildiğimiz şarkı.
  • sevmiyordu hiç güneşi
    karanlıktı tek gerçeği
  • çağlar ökten'in, dmc etiketiyle yayınlanan tekli çalışmasında yeniden yorumladığı parça.

söz & müzik: deniz seki
    düzenleme: alper atakan

erkan nas imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
  • 90'lar furyasina son dakikada dahil olmus deniz seki parcasi. metroya kosarak tam kapi kapanirken binenler gibi.

sanirim bu sebepten spotify'da inceledigimiz 14bin kusur 90'lar playlistinin ancak bir kacinda kendisine yer bulabilmistir. insanlar bunu 2000'lerde cikmis bir parca zannediyor sanirim.

halbuki bu listelerin yarisindan fazlasinda hande yener'in 2000 cikisli yalanin batsini var. bu ne perhiz bu ne lahana tursusu.

zor muya donersek kendisi lise kantininde 37 ekran tvde en cok donen parcalardan biri olarak beni hep lise yillarina goturur. ne zaman bu sarkiyi duysam kravatimi gevsetir, geometri soru bankasini elime alir 5-6 soru cozerim.
  • söz ve müziği deniz seki'ye ait olan harika şarkı.
  • şu anda sourberry'de dinlediğim şarkı. şimdi hatırladım da şarkıda geçen "yemyeşildi halbuki..." olarak geçen sözleri ben "yemyeşildi aykoki..." olarak anlıyordum ve aykokiyi bir çiçek sanıyordum.
  • sözleri yazılmamış bunca yıldır, utanç verici adeta.

zor mu
    her şey bu kadar zor mu
    sebep saadetken mutsuz olmak olur mu

soldu güller dört günde
    kaldı bir tek tomurcuklar
    yemyeşildi halbuki daha önce

sevmiyordu hiç güneşi
    karanlıktı tek gerçeği
    şimdi nasıl büyüyor tek başına

seni aramadığım yer kalmadı
    oysa sen başkasıyla
    gözyaşlarım hiç durmadı
    ben ağladım o ağladı
  • yapılması istenen bir şeyin zaman geçtiği halde yapılmadığını gören bir annenin sorusu.
    - sana iki saat önce odanı toplamanı söylemiştim
    - zor mu bunu yapmak senin için
  • deniz seki'nin en seksi göründüğü kliptir:

http://www.youtube.com/watch?v=tljoiobcpq8
hesabın var mı? giriş yap