şükela:  tümü | bugün
  • edit 2: başlık başa kalmış.

sosyalizmle yönetilmeyen devletten zaten yardım beklemek saçmalık. biz de işte "türk devleti vicdanı" olduğu için yardım ederler diye bekliyoruz ama nafile. dünyanın hiç bir yerinde sağ veya dindar partilerin yönettiği devletler vatandaşlarına yardım etmezler. ancak kendi zenginine, kendi hırsızına, kendi talancısına yardım ederler ki o da menfaatleri için.

edit: bazı amına koduğumun cahil aptal sağcıları çin'in sosyalizmle yönetildiğini söylemiş. mao'yu sosyalist ilan etmiş. dalyarak.
  • devlet değil, şirket olduğu içindir.

ne kadar kazanırım peşinde olan bir yönetimi var.
    yoksa vatandaş umurlarında değil.
  • devlet eskiden vardi. hukumet kim olursa olsun devlet ayriydi, burokrasisi, protokolleri bagimsiz isliyordu, kendine has bir benligi vardi. ak parti sayesinde artik o devlet yok. ak parti var sadece. ak partinin fitratinda da haram yemekten baska bir sey yok.

daha once de yazdim yine soyleyim ak parti bir ay haram yemesin, hirsizlik yapmasin, yolsuzluk yapmasin ulke kalkinir. 2023'u beklemeye gerek yok bir ay rant pesinden kosmasinlar ulke ucusa gecer.
  • türk devleti kadim bir gelenektir. eğer siz bu devleti yanlış ellere verir ve yönetmesini isterseniz bugünkü gibi bir tabloyla karşılaşırsınız..

olayın aslı şudur: akp'lilerin çok güvendiği başkanlık sistemi bir virüs salgını ile çökmüştür!