şükela:  tümü | bugün
 • kabız olmuştur.
 • kendimi luke skywalker gibi hissediyorum adeta. elimde isin kilicim varmiscasina bu gucu kesfediyorum. saldiriyorum. saldir cimbomum! saldir veledi ziynet! may the force be with me!
 • yumurta kapıya gelmeden diye bir deyim aynen o zaman bana gelen güç
 • keşfetmek zorunda kalan insandır.
 • (bkz: içindeki devi uyandır)

  deepnot: evet gaza getirici bir kitaptı ama etki süresi kısa(ymış).
 • çok güzel bir insandır bu ancak evvela parmak basılıp öne çıkarılması gereken nokta "içindeki gücü" bölümü burada. çünkü insanın içinde bir güç olması gerekiyor, keşfetmesi için. hayır, içimdeki gücü kontrol etmeden çok denedim keşfetmeyi, oradan biliyorum yani. insanın içinde güç yokmuşsa demek ki, bir türlü keşfolamıyor. öyle kalıveriyorsun zorluk anında. hiçbir şey yapamıyorsun. ben böyle zamanlarda, genelde kendime küfrediyorum. bir eşim, bir benzerim var mı? zorda kalsa bile içinde olması gereken gücü harekete geçirmeyi beceremeyen bir insanoğlu var mı? gerçekten merak ediyorum. hayır içimde güç olmalı, oraya hiç takılmıyorum da neden bulamıyorum? benim derdim bu.

  geçen gün tek başıma bir yer bulmam gerekti. genelde bilmediğim yerlere ilk kez gidiyorsam asla yalnız kalmam. bir şekilde birini alırım yanıma. yandaş bulurum ve nasıl gittiğimi bile anlamadan varırım istediğim yere. ama bu sefer olmadı. bu sefer yalnız yapmam lazım. şimdi sen kafanda, yalnız yapması gerektiği için bir şekilde sorup soruşturup o yeri bulan bir insan canlandırırsın değil mi? ben de öyle yaptım. "zorda kalınca yaparım bir şekilde.. yapamayacak değilim ya?" dedim. aklıma bile gelmedi orayı bulamayacağım fikri. bu güvenle çıktım yola.

  yok usta. bulamamak değil, buldurulamamak bile değil. sormadığım insan kalmadı. çok kişinin peşine takıldım. hepsini kaybetmem yetmiyormuş gibi, yönlendirenleri de anlayamadım. bulamadım orayı. işim yattı. beceremedim. içimdeki güce sövdüm, sinirden kendimi siktim ama yine de bulamadım. içimdeki güç harekete geçmedi. geçirtemedim.

  bir bu olsa yine iyi, hiçbir zaman, tek başıma yapmak zorunda olduğum işleri içimdeki gücü keşfedip beceremiyorum. bir şekilde bir şeylerin arkasına sığınıp yardım alıyorum ya da ezilip kalıyorum. olmuyor. işimi halledemiyorum. beceriksizim diyeceğim ama dilim varmıyor. bence içimde bir güç yok. tüm olay buradan patlıyor. benim içimde güç yok usta. yok resmen. çok aradım, taradım, mamafih bulamadım. yok yani. bitmiş. 404 not found. tırt.
 • akil adamlarda gorecegiz gibi geliyor
 • (bkz: berserker)
 • kısaca göt korkusu yaşayan insandır.
  fazla kasmayın.
  atalarımız bu durumu şöyle açıklamıştır: canı yanan eşek atı geçer