şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başedit:tehdit mesajları
  piçin ses kaydı
  kızın babasının arabasının yanmış hali
  yakalanmadan önceki son tehdit mesajları ... sana bu gücü veren 30 yıl ceza almayacağını bilmen ya, sana da tehdit şantaj kundaklama öldürmeye teşebbüsten o 30 yılı vermezse bu hukuk sistemi, bu sisteme de lanet olsun...
  mahkem editi: siktir edin 30 yılı, 30 saat bile içeride kalmadan tahliye edilmiştir!
  https://twitter.com/…status/973243183277723649?s=21
  bu kıza birşey olursa sorumlusu bu hakim savcı ve adalet bakanlığıdır...

  bu kızı twitter’dan lütfen takip edin! yalnız olmadığını bilsin, yanında milyonlar olduğu zaman bakalım yine böyle ahkam kesebilecek mi yavşak!
  edit: yarın mahkemeye çıkacakmış, genco şuan gözaltında umarım hiç çıkamaz o içeriden...
  ————————-////————————-
  istanbul’da yaşayan, bir markette kasiyer olarak çalışan bir adet yurdum kadını daha.
  kusura bakmayın böyle gündem yapıyoruz, belki akp istanbul kadın kolları başkanı bize kızacaktır ama kusura bakmayın sayın *
  şimdi kınayacaksınız belki beni, zira böyle fantastik beyanlarınız var

  (bkz: kadına şiddeti gündeme getirenleri kınıyorum)

  polis size davrandığı gibi bu insanlara davranmıyor ve korumuyor evet korumuyor hanımefendi ve elimizdeki en büyük silah ise sosyal medya ve burası da olmasa sessiz sedasız ölecek insanlar. biliyorum bunu istiyorsunuz ama olmayacak!
  biz kamuoyunu oluşturalım da, siz kınayın durun...

  melis alphan ‘ın haberi....

  insan okurken sinirden geberiyor. inşallah cumhurbaşkanına hakaret falan etmiştir de girer içeri bi daha da çıkmaz...
  yoksa başka türlü bizim ülkede sapık falan içeri atılmaz...

  kasiyer kızın twiter adresi: https://twitter.com/…status/972383094845202432?s=21

  haberin linki : https://t.co/p5ocknja8u?amp=1

  --- spoiler ---
  polis bu kadının ölmesini mi bekliyor?
  istanbul’da h.i.g. isimli erkek, 3 yıl önce, müşteri olarak geldiği markette çalışan 30 yaşındaki e.u.’yu gördü, kadının telefon numarasını buldu ve bir ay mesajlaştılar. bir gün e. adamın evine gitti. adam orada e.’yi kaba kuvvet kullanarak soydu, çıplak fotoğraflarını çekti.

  polis bu kadının ölmesini mi bekliyor

  bu olaydan sonra adam e.’yi zorla çektiği fotoğraflarla tehdit etti, “elimde artık bunlar var. beni bırakırsan fotoğrafları ailene, akrabalarına gönderir, seni rezil ederim” dedi.

  e. kimse duymasın diye, bir süre adamın istediği her şeye, “tamam” demek zorunda kaldı. adam, elindekilerle yetinmiyor, e.’den çıplak fotoğraflarını çekip yollamasını istiyordu. yollamazsa tehdit ediyordu.

  e., adamın 4-5 facebook hesabından birisinin şifresini tahmin edip hesaba girdi. gördü ki, adam sadece e.’ninkileri değil, daha pek çok kadının çıplak fotoğraflarını hesapları arasındaki mesajlarda saklıyor.

  arabayı yaktı, molotof attı

  e., “ne olacaksa olsun” diyerek adamla görüşmeyi kesti.

  bunun üzerine adam, e. adına facebook’ta hesap açarak, yakınlarına kadının çıplak fotoğraflarını yolladı.

  1 mart 2016’da e. adamı şikâyet etti. özel hayatın gizliliğini ihlal, tehdit, hakaret suçlarından adama dava açıldı. adam ilk duruşmaya gelip avukat talep etti, sonraki duruşmalara katılmadı.

  5-6 ay ses çıkmadı. sonra adam e.’nin işyerine geldi. uzaklaştırma kararı olmasına rağmen buraya geldiği için yeni bir dava açıldı. adam, “barışmaya gitmiştim” diyerek beraat etti.

  adam, e.’nin adıyla açtığı facebook hesaplarından kadının tanıdıklarına yine aynı fotoğrafları attı. zorla çekildiği belli olanları değil, e.’ye şantajla çektirdiklerini yolluyordu.

  uzaklaştırma kararını da umursamıyordu. bir gün e.’nin evine geldi, kapıyı e.’nin kardeşi açtı. adam elindeki makasla onu yaralayınca, e. bıçakla araya girdi. o geceyi e. nezarette, adam hastanede geçirdi. ardından adam serbest kaldı. tutuksuz yargılandığı bir dava daha açıldı.

  bir ay sessizlik. sonra, adam e.’nin telefonundan vaktiyle numaralarını kopyaladığı herkese whatsapp’tan e.’nin çıplak fotoğraflarını attı.

  e. şikâyet etti.

  adam fotoğrafları ınstagram’da paylaştı.

  e. yine şikâyet etti.

  bir yıl böyle geçti. adam yaptı, e. şikâyet etti.

  adam bir gün e.’yi sokakta yakaladı, “seni ve aileni öldüreceğim” dedi. e. biber gazını sıkınca kaçtı.

  iki ay önce, e.’nin abisi balkonda sigara içerken, adam motoruyla evin önüne gelip silahla ateş etti.

  bir ay önce, bir gece, adam e.’nin babasının arabasını yakıp kaçtı.

  bu olaydan birkaç gün önce adam e.’nin abisinin eşini aramış, “bu işin sonunda çok can yanacak” demiş, e.’ye de “babandan başlayacağım” diye mesaj atmıştı.

  arabayı yaktıktan sonra e.’ye attığı mesajlarda şimdi onu yakacağını söylüyor.

  en son bu hafta başında gecenin bir vakti e.’nin evinin camına molotof attı. neyse ki, molotof camın altına çarpıp yerde patladı.

  polisin kayıtsızlığı

  büyükçekmece 14, 15 ve 16. asliye ceza mahkemesi’nde görülen davalar var. temyizde dosya var. e.’nin 6 şikâyeti, babası ve abisinin şikâyetleri var.

  davalar açılıp duruyor, duruşmalar oluyor ama adam ortada yok. ikametgâh adresinde yaşamıyor, telefonlara çıkmıyor. polis adamı bir türlü bulamasa da, adam sürekli e.’nin evinin etrafında dolanıyor.

  en son e. adamın, “evini, abinin evini yakacağım, 3 yaşındaki yeğenin de yanacak. ömür boyu peşindeyim. iş yerine gelip benzin döküp yakacağım seni” yazdığı mesajlarla şikâyete gittiğinde, ilk kez savcı gözaltı kararı çıkardı.

  polis bulamıyor tabii, o ayrı.

  e.’nin ifadesini alan polis, “mahkemeden bir gün önce haber verirsin, seni götürürüz” deyince e. haliyle, “peki işe gidip gelirken kim koruyacak?” diye sordu. polis, eğer günlük ihtiyaçlarını sağlar ve ona araba gönderirse e.’yi koruyabileceğini söyledi. e., “benim zaten o kadar param olsa gider özel koruma tutardım” dedi. polisin önerisi, “o zaman sığınma evine git” oldu. e.’nin yine haklı bir cevabı vardı: “çözüm değil. çünkü sadece ben değil, ailem de tehdit altında.” polis son olarak, “sen o evden gittikten sonra ailene bir şey yapamaz” dedi ve uzaklaştı.

  oysa yapar.

  adam e.’ye söylemişti: “benim kaybedeceğim bir şey yok. sonunda zaten hapse gireceğim. hiç olmazsa öldürür, öyle girerim

  --- spoiler ---

  edit: bir adet gülay mübarek olayı daha...
  bu da tehdit mesajları...
  https://twitter.com/…status/972441209682710529?s=21
  bu herif yakalanana kadar elimizden gelen tek şey kamuoyu oluşturmak ve tekrar söylüyorum tek yapabileceğimiz şey twiter ve sözlüklerden bu konuyu olabildiğince herkese duyurmak..
 • şimdiye kadar nasıl cinnet getirip önüne geleni doğramadığına şaşırdığım kız.

  ya da hazır adamın facebook hesabını ele geçirmişken cumhurbaşkanına hakaret içeren bir paylaşım yapsaydı keşke. adam çoktan içerdeydi.
 • böyle şeyler nasıl normalleşiyor aklım almıyor. kadın resmen öldürülmekle tehdit ediliyor, kimse durumun ciddiyetinin farkında değil mi? bir insanın suçlu sayılması için aynı zamanda bir 'devlet büyüğüne' hakaret mi etmesi gerekiyor?

  edit: gerçekten yuh aq!
  adam araba yakıyor, attığı mesajlar ile bir aileyi ortadan kaldırmayı planladığı ortada iken daha nasıl bir kanıta ihtiyacı var bu durumun? benim vergim emniyet camiasına neden gidiyor? devlet'in görevlerinden biri beni korumak değil mi? hatta sosyal devletin temel amacı vatandaşların özgür, güvenli ortamda yaşamaları değil mi?
  insan gerçekten hayret ediyor...
 • gündemde kalması, birilerinin gözüne gözüne sokulması gereken haber.
  tek umudumuz cumhurbaşkanına hakaret etmesi. geldiğimiz duruma bak .
 • (bkz: orospu çocuğu şantajcı)
  kadınlar gününde açılan pankartlara duyarlılık gösteren yurdum sözlükcüleri buraya bekleniyor.
  dram üstüne dram yaşayan kadın. umarım burdan ses oluruz da kendisine, gündem yaratabiliriz. sonrasında o yavşak yakalanabilir.
 • bu adamlar dışarıda biz ise yalan demeç veren birine sözlükten yalan söylediğini yazdığımız için hakaret davaları ile uğraşıyoruz. bu nasıl iş anlamıyorum
 • acaba neden yardim edilmiyor? diye sorduran.
 • medya baskısı oluştup bu kansızın hapse atılmasını sağlamalıyız. kadın için çok üzücü bir durum.

  benim takıldığım diğer nokta madem bu durum uzun süredir devam ediyor ve polis, savcı, hakim artık her kimse onlar gerekli işlemi uygulamıyor onlar da ceza alsın. siz de bu suça ortaksınız bana göre. durdurmadınız ve olay sürekli büyüdü. yok iyi halmiş yok barışmaya gelmiş geçiniz bunları artık. bilerek göz yummayınız ki sorunlarımız çözülsün.
 • artık memlekette bir örgüt kurup bu adamları fail-i meçhula karıştırma zamanının geldiğini kanıtıdır.
 • polis nasil bu kadar kayitsiz kalabiliyor?

  kadin, adamin elinde zaten ciplak fotolari varken, neden yine gonderiyor?

  ilk olarak kadin bu adamin evine neden gitti?

  off ya bazen diyorum ki turkiye'den hic bir haber okumamayayim; omrum uzasin.

  yine efendi erkek yerine pic tercihi kokusu var bu iste ama yine de kadin devam etmek istemiyorsa bu adamin kesin kes tutuklanmasi gerekiyor.