şükela:  tümü | bugün
 • "şimdi tek isteğim iyileşmek. ikinci nakil başarılı geçsin, başka bir şey istemiyorum. yaşarsam, malulen emekli olacakmışım. şimdi bunları düşünemiyorum bile, sonum ne olacak, yaşayacak mıyım bilmiyorum ki! taşeron işçileri çalışma ve dayanışma derneği vasıtasıyla yürütülen dava süreci devam ediyor, hastane yetkilileri bizden daha yüksekler, daha üstünler; belki onlar kazanırlar. ne karar çıkarsa saygı duyacağız, elden ne gelir ki!”

  insanlığımızı sikeyim.

  zorla lağım temizlettirilen taşeron işçi hayatını kaybetti
 • hala ölümler üzerine siyaset yapan oruspu çocuklarını ortaya çıkaran yürek dağlayan haber.
 • ne chp'nin, ne de hdp'nin ilgileneceğidir.

  işte bu yüzden sol yok bu ülkede.
 • " ...taşeron işçiler gerekli önlemler alınmadığı için mikrop kaparak hastalanmıştı. .... bu olaydan sonra hastane personeline eğitim vermeye başladılar."

  siktiğimin yerinde önlem alınması için illa birilerine bir şey olması gerekiyor.
  yok mu bu işin sorumlusu yetkilisi bir şeyi? bu adamın ölümünün hesabını kim verecek? bu da mı bu işin fıtratında var yoksa?
  son günlerde en çok üzüldüğüm ve sinirlendiğim olay bu oldu.
  adam pisi pisine ölüp gitti lan.
 • ne yazalım şimdi buraya?
  mal mal ekrana bakıyorum, aklıma bir şey gelmiyor.

  daha 28 yaşında. yaşıtı olan bazı orospu çocukları haram para sıfırlamasıyla uğraşırken, alın terinin peşine düşmüş bu gariban.
  300 liralık takım elbiseyle yola çıkıp 300 bin dolarlık saat takacak duruma gelen, sözüm ona; ''sessiz çoğunluğun sesi kimsesizlerin kimsesi'' olan bir canlının memleketinde bu gibi durumlar normaldir.
  kendi oğlunu askere göndermez. şehitler kelleden ibarettir çünkü.
  iş kazaları bu işin fıtratında vardır zaten.
  bu fıtrat haramzade aileye uğramaz bir türlü.

  çok acı ama kanı yerde kalır bu garibanın.
 • bu haberi sendika'nin resmi sitesinden vermeside ayri bir paradoks iceriyor.
 • sikicem akp'ye vermistir ayaklarini amina koydugumun okuzleri. bir can gitmis lan orda! coluk cocugu perisan. babasi bok suyuyla olmus! o adamin nasil o ise gittiginden haberin var mi senin? birazcik oluye sayginiz olsun ya. sen yarak kafali eksici oturdugun yerden akp'ye vermis diyen godos. kalkip gidip ona anlattin mi boyle boyle diye? o adamin sence evinde gundemi takip edicek bilgisayari var miydi?

  sadece aksam eve gidince haberleri izleyebiliyordu o adam. hepimizin bildigi tarafsiz(!) olanlar. gariban adam lan biraz insan olun.

  karanliga kufredecegine bir mum da sen yak demisler. oturdugu yerden o sisman terli vucuduyla.
  akepeye virmis kisin :/
 • soma faciasından farkı olmayan cinayet.

  ne zaman işçisinin bir insan olduğunu, insanca bir muameleyi hak ettiğini bilen bir ülke olacağız biz?

  bu kadar mı zor insan olmak? tedbir almak, güvenlik önlemlerine, donanımlı olmaya dikkat etmek?

  makam mevki sahibi olunca, yüksek maaşlar alınca, güzel evlerde oturunca, iyi şeyler yiyip içince değil, insana saygı duyduğumuzda iyi insan oluruz.

  yazıklar olsun hepimize, yazıklar olsun bu ülkeye!
 • moral bozan haberdir. muhtemel olarak asgari ücret ile çalışan bir vatandaştı. her gün gördüğümüz ve insan yerine koymadığımız temizlik görevlilerinden yalnızca biriydi. belki ev geçindiriyordu aldığı üç kuruş parayla, belkide para biriktiriyordu evlenebilmek uğruna. belki platonik olarak birini seviyorduda maddi imkansızlıklardan dolayı açılamıyordu. duygusallaştık gece gece.

  bizim gibi ikiyüzlüler ise saçma sapan başlıklar altında birbirimiz üzerinden kendini tatmin ederken ölen bu vatandaşı gördüğümüzde bir anlık üzülüyoruz. yarın unutacağız merak etme. şimdi insan haklarından, memkeletin bok içinde olduğundan dem vurup yarın işe gidip facebook'ta müzik paylaşacağız. umursamaz olduk kardeşim biz. kendimizden başkasını düşünmeyen bireyler olduk. otobüste ayağına bastığımızdan özür dilemez, inene yol vermez olduk. farklı olanı çekemez olduk. sorgulamaz hale geldik yapılan yanlışları. eksiksiz şekilde yerine getirebildiğimiz tek şey birbirimiz ile çatışmak, dışlamak.

  ulan herifin akp'ye oy vermiş olması neyi değiştiriyor. her türlü kanalı kullanıp insanlara ulaşan bir partiye oy vermesi onun hayatını daha mı az değerli yapıyor ? yoksa nutku tutulmuş bir muhalefet destekçisi olduğun için senin hayatın mı daha değerli ? özeleştiri yapmak gerek birazda. lanet olsun bende istemiyorum iktidarı bende sevmiyorum. fakat yarın bir gün dışardan bir tehdit geldiğinde arkanı kollayacak olan, yanında bulunacak olan kim olacak sanıyorsun. çok mu zor be arkadaş bir bütün olabilmek. çok mu pembe hayaller kuruyorum.

  ütopyalar güzeldir