şükela:  tümü | bugün
  • düğünde olsun, misafirlikte olsun, sürekli zorla akraba diye kakalanan insan grubu. anlamadığım şey uzak yakın her akrabayı niye tanımak zorunda olduğum. tanıdıklarım zaten yeteri kadar hayatı zorlaştırıyorlar, bir de yenileri çıkıyor habire. belki sonralar rüyamda bile görmem onları, ama illa ki tanıştırılacaksın.

    -bak çocuğum, şu falanca teyzenin görümcesinin falanının filanının oğlunun şeyi.
    -hıhı (yalancıktan bir gülümseme), ne güzel (iç ses: yıllardır tanışmayı bekliyordum ben de).

    bunun ardından yapay bir hal hatır sormalar falan uzar gider. sonra seni facebook'ta bulup arkadaşlık yollar. ayıp olmasın diye kabül edersin, biraz da ilgi alanlarına falan bakarsın. ne idüğü belirsiz sayfaları görünce izleme'den çıkarırsın. üzerinden biraz zaman geçince de arkadaşlıktan da çıkarırsın. nerden farkedecek ki. tabi bununla bitmez numaranı bulup mesaj atar. yine yapay bir şekilde hal hatır sorar. sen de geçiştirirsin. bitmez bunlar. lanet edersin tanıştığınız güne.
  • hele başka şehirde yaşayan uzak akraba bir düğün vesilesi ile sizin de yaşamadığınız memlekete gelmişse birden ev sahibi olur tanımadığınız, huyunu suyunu bilmediğiniz adama sırf dedelerinizin babaları kardeşmiş diye 1 hafta bakıcılık yaparsınız