şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2014 ocak ayının başında açılması beklenen, halihazırda yapımda olan türkiye'nin ilk apple store'u.
  • amerikada 2-3 blok otelenmis dukkanlarinda mavi tshirtlu ilginc olacam diye -2 derecede corapsiz sipitik ile gezen dukkan calisanlarinin oldugu yapinin 2014 dunyasinda turkiyede yeni kuruluyor olmasi insana ilginc gelmiyor mu? kaldi ki herhalde dunyada apple telefona bu kadar cok sahip olan kendi olcegindeki ender milletlerden biriyizdir.acikcasi apple store`a benim cevabim yuru lanm baska kapiya olurdu.
  • yeni apple urunleri ciktiginda onunde goreceginiz kendilerince "elit" kesim icin haberler falan yapilacak simdi kesin. biz amerika'da tasak geciyoruz boyle sirada bekleyenlerle ama tr'de kesin gurur duyarlar o sirada bekleyenler. hayat ne garip.
  • açılış gününde orda bulunmanın ne sike derman olduğunu 0,99 usd fiyatlı bir aplikasyonla anlatması gereken store. gidecen de ne olacak amk?
  • sirf tassagina bile acilis gunu ya da yeni cihaz lansmani sonrasi satisa cikacagi tarihte gidilir siraya da girilir. zevk aliyorsa adam siraya girmekten size ne oluyor? amk
  • guy kawasaki'nin begendigi magaza.
  • bir problem için gitmeden önce gece 00:00'da randevu almak gerekiyor dediler.

randevu almak için dakikaları saydım. 00:03'e kadar sayfa yenilenmedi, dünü göstermeye devam etti. 00:03'te randevular doldu.

yıllar önce çevirmeli telefonla çarkıfelek'in canlı yayınına bağlanmaya çalışırken hissettiklerimin aynısını hissettim.
  • randevu alma sorunsalını geçtim, bir kere normal bir müşteri olarak bir şey satın almak için bile gitseniz, görevli birine ulaşmanız, yakalasanız bile ona bir şey sormanız neredeyse imkansıza yakındır. az çalışanı olduğu için zor oluyor. eğer ben bir müşteri isem, görevlilerin beni yakalaması lazım, ben niye görevliyi yakalamak zorunda kalayım kardeşim? koskoca apple daha fazla görevli koyamıyor mu yani oraya?!
  • randevusuz gittiğinizde de işlem yapmak mümkün. lakin bir gününüzü gözden çıkarmanız gerekmekte. sıranın sırasını aldıktan sonra sıranız geliyor ve işinizi halledebiliyorsunuz. tabi o zamana kadar sinirleriniz yıpranmazsa.