şükela:  tümü | bugün
  • olsztyn merkezli bir polonya şirketi. ürettikleri 3d yazıcılar oldukça dikkat çekti ve güzel satış rakamlarına ulaştı. 2015 de borsaya açılmayı hedefliyorlar. özellikle finans çevrelerinde yeni isimleri "polish nokia" olarak geçmekte.
  • polonya merkezli 3d yazıcı üreticisi firma.
    an itibari ile zortrax m200 kullanıcısı olarak da iki kelam edelim.
    muadillerine göre cidden yüzey kalitesi gerçekten çok iyi. bir çok farklı firmadan numune edinerek m200 almış birisi olarak, bu fiyat bandında daha pürüzsüz yüzey veren bir cihaz olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.
    cihazla ilgili en büyük sorun ise, geniş tabanlı baskılarda raftın yüzeyden havalanması, ki kimi zaman fezaya gittiğini rahatlıkla söyleyebilirim.
    firma buna karşı saf asetonda bekletilmiş abs parçacıkları ile solüsyon hazırlanmasını ve yüzey temizlendikten sonra sürülmesini öneriyor. işe yarasada pratik olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

edit: denk gelmişken ekleme yapmak isterim. bahsettiğim sorunun en makul çözümü, pleksiden elde edeceğiniz yan kapakları, 3d printerınızda üreteceğiniz klipslerle gövdeye sabitlemek. ben pleksinin üstüne şirket logomuzu da bastırdım. çok uzun süredir, oldukca soğuk ortamlarda dahi baskı aldığım halde, herhangi bir kalkma sorunu yaşamadım. m200 kullanıcaları, pleksinin teknik çizimlerine ya da klipslerin 3d modellerine ihtiyaç duyarlarsa gönül rahatlığı ile mesaj kutumu yeşillendirebilirler.
  • m200 modeliyle büyük çıkış sağlayan 3d printer üreticisi. yüzey kalitesi enjeksiyona yakın sonuçlar verir. tüm sovyetik makinalar gibi (bkz: lada samara) (bkz: ak-47) (bkz: zenith) kullanmasını bilenin elinde canavara dönüşür, çıldırmış gibi basar.
  • bu güne kadar kullandığımız en iyi 3b yazıcı. abs konusunda biçilmiş kaftan. ama türkiyedeki temsilcisi , istediği yedek parça ve servis ücretiyle bu makine konusunda ciddi bir soru işareti bırakıyor. niyetlenen herkesin bu konuyu unutmaması gerek.
  • türkiye'de birden çok satış temsilcisi bulunan, güvenilir olanı rahatlıkla bulabileceğiniz, fiyat performans oranı oldukça yüksek olan 3d printer markası. yüzey kalitesi ve detay yüksekliği ile ün salmıştır.

(bkz: poligon mühendislik)
  • kendisiyle aşk yaşıyorum. o eritişi, deli dolu hareketleri, bitirdim diye ötüp zafer turu atışı, oyy. bir de baskı sonrası modeli çıkarmanın daha kolay bir yolu olsa, vallahi tadından yenmeyecek.