şükela:  tümü | bugün
 • olsztyn merkezli bir polonya şirketi. ürettikleri 3d yazıcılar oldukça dikkat çekti ve güzel satış rakamlarına ulaştı. 2015 de borsaya açılmayı hedefliyorlar. özellikle finans çevrelerinde yeni isimleri "polish nokia" olarak geçmekte.
 • polonya merkezli 3d yazıcı üreticisi firma.
  an itibari ile zortrax m200 kullanıcısı olarak da iki kelam edelim.
  muadillerine göre cidden yüzey kalitesi gerçekten çok iyi. bir çok farklı firmadan numune edinerek m200 almış birisi olarak, bu fiyat bandında daha pürüzsüz yüzey veren bir cihaz olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.
  cihazla ilgili en büyük sorun ise, geniş tabanlı baskılarda raftın yüzeyden havalanması, ki kimi zaman fezaya gittiğini rahatlıkla söyleyebilirim.
  firma buna karşı saf asetonda bekletilmiş abs parçacıkları ile solüsyon hazırlanmasını ve yüzey temizlendikten sonra sürülmesini öneriyor. işe yarasada pratik olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

  edit: denk gelmişken ekleme yapmak isterim. bahsettiğim sorunun en makul çözümü, pleksiden elde edeceğiniz yan kapakları, 3d printerınızda üreteceğiniz klipslerle gövdeye sabitlemek. ben pleksinin üstüne şirket logomuzu da bastırdım. çok uzun süredir, oldukca soğuk ortamlarda dahi baskı aldığım halde, herhangi bir kalkma sorunu yaşamadım. m200 kullanıcaları, pleksinin teknik çizimlerine ya da klipslerin 3d modellerine ihtiyaç duyarlarsa gönül rahatlığı ile mesaj kutumu yeşillendirebilirler.
 • m200 modeliyle büyük çıkış sağlayan 3d printer üreticisi. yüzey kalitesi enjeksiyona yakın sonuçlar verir. tüm sovyetik makinalar gibi (bkz: lada samara) (bkz: ak-47) (bkz: zenith) kullanmasını bilenin elinde canavara dönüşür, çıldırmış gibi basar.
 • bu cihazın m200 modelini yaklaşık bir senedir şirkette kullanıyorum. genel olarak memnunum. güzel baskı çıkarıyor. çok fazla ölçü hatası olmuyor. fakat yazıcının ucu çok sık tıkanıyor ve çok zor açılıyor. sık sık uç değiştirmek zorunda kalıyoruz. bir diğer sorun da, elektrikler kesildiğinde ve tekrar geri geldiğinde kaldığı yerden başlaması. tekrar sıfırdan başlatmak zorundasın. bütün modellerinde bu sıkıntı var mı bilmiyorum ama giderilirse çok daha efektif bir cihaz olacaktır.
  piyasadaki diğer cihazlara göre fiyatı yüksek.

hesabın var mı? giriş yap