şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülkede başka hiç bir sorun yokmuş gibi oyunu sadece bu amaç uğruna verecekleri görmemizi sağlayan başlıktır.

kömüre makarnaya oylarını satıyorlar diye konuşanların olay kendi bencilliklerine gelince dayandırdıkları konudur benim gözümde.

düzeltme:
    hiç de sevmem böyle sataşmaya yanıt vermeyi ama davar denilmiş biraz daha açıklama yapayım dedim.

sen oyunu sadece adayların bu konudaki görüşüne göre vereceğini belirtirsen benim çıkarım bu konuda ülkenin gerisine ne olmuş umrumda değil dersen oyunu çıkarına uygun şekilde satmış olursun. beni ya da başka kimseyi de ilgilendirmez ama mesala
    - öbürü de ekonomik olarak iyi durumda değildir x parti geçici yardımda bulunur ona verir oyunu,
    - bir başkası 2b arazisi için tapu bekliyordur onu vaadederler ona verir oyunu,
    - senelerdir yüzüne bakılmamış mahalleye elektrik su doğalgaz getireceğiz yol yapacağız denir seçim zamanı gider mahalleli ona verir oyunu,
    - seçim zamanı ne zamandır atama bekleyen kişilere şu kadar alım yapacağız derler, bir umut işsiziz para kazanmamız lazım diye onlar da gider ona verir oyunu,
    - ve bu liste uzar gider bu şekilde.

demeye çalıştığım hep vaat hep vaat ve buna göre oyunu veren insanlardan oluşuyoruz, eleştirdiğim sadece bakış açısı.
    ülke olarak iyi durumda değilsek birileri iyi yönetemediğinden ve görevlerini iyi yapamadığından diye düşünülmez, bu başlıktaki gibi askere gitmemem lazım şunu bir halletsinler şimdilik hazır seçim vaadlerini sıralarken araya sıkıştıralım yeter mantığıyla hareket edilirse, yarın öbür gün o adayın sana başka bir yerden zararı dokunmayacağını bilemezsin. askerlik konusundaki görüşüm de tamamen profesyonel bir meslek olarak gerçekleştirilmesi bu arada ama isteme şeklinden yana ve sadece ülkenin yönetiminden beklentinin buna indirgenmesinden hoşnut değilim.
  • (bkz: fizibilite)
  • belki bir gün (bkz: cem toker)