• deprem sigortasının devlet tarafından zorunlu kılınmış hali. deprem olasılığına karşılık yatırılan primler deprem olduğu taktirde size sigorta tazminatı olarak geri dönecek, böylece devlet şefkatli kolunu sağa sola uzatmak zorunda kalmayacaktır. ancak ben bunun ne demek olduğunu bir loto-toto bayisinde gördüğüm "deprem sigortası yapılır" yazısından sonra daha iyi anladım. cuk oturmuş, ellerine sağlık. toto oynamaktan farkı yoktur bizim için deprem sigortasının/deprem anlayışının
    - sence ne olur abi bu deprem?
    - olmaz olmaz.
    - olmaz di mi abi. yatırmıyorum ben bunu...
  • yaptirmayanlarin devlet dairelerinde tapu islemlerini yaptiramayacagi sigorta turu.
  • (bkz: dask)
  • yaptirmayanlar evin su tesisati acilma i$lemini yaptiramama gibi ivir zivir can sikici handikaplarla kar$ila$abilmektedir. yaptirmak icin gereken tek belge tapu fotokopisi veya tapu ustundeki bilgilerin tamami, dairenin yuzolcumu ve binanin yapim yili. 1 yillik 30 milyon gibi cuzi bir miktar tutuyor. herhangi bir sigortacidan yaptirmak mumkun.
  • deprem nedeniyle oluşan yerkayması, infilak, yangın ve tsunami hasarlarınada tazminat ödeyen sigorta.
  • deprem nedeniyle elektrik kontagi sonucu yangin cikmasın diye yapilan depremi kendince hissederek atan sigorta.
  • 21 ekim 2005 izmir depreminde yaşandığı üzere bu sigorta deprem bölgelerinde kuvvetli sarsıntılardan sonra 3 gün boyunca yapılmamaktadır. ** halkımızın aklına dask yaptırmak sallanıca gelmektedir.
  • giderek yaptıran sayısı azalmaktadır, adı zorunlu kendi zorunlu olmayan sigorta. tapuda bulunan kişilerin o anki ruh haline göre istenmektedir.
    çıkan prime 15 ytl eklenmektedir, fakat bu 15 ytl ne için eklenmekte bunu söyleyen yok.
  • az önce yaprak sokumunda büyük dolandırıcı oğuz tarafından tüm türkiye'ye olacak o kadar tadında anlatılmış sigortadır.
hesabın var mı? giriş yap