şükela:  tümü | bugün
  • 25 kasım 2016 ötv zammı sonrasında yapılması gerekli olan bence. durumla ilgili bütün değerlendirmeleri ilgili başlık altında okuyabilirsiniz. burada aynı şeyleri tekrar etmek yersiz ama ne yapılabilir o konuşulmalı. aracı olanlardan zaten ocak vergisi temmuz vergisi zorunlu trafiği kaskosu muayenesi, muyaneyi yazacak yer kalmayınca yeni yaprağı ıvırı zıvırı çok çeşitli şekillerde para alıyorsunuz. bir de üzerine zam yapıyorsunuz. bıçak kemiğe dayandı deldi geçti artık. hep fedakarlık bizde. biraz da siz oynayın. bu durumda ilk aklıma gelen keyfi araç ( keyfi derken almadan da idare edebilecek olanlar) alımı yapacak olan kişilerin bu alımı bir süre ertelemeleri. şu satışlar biraz düşsün, sektör biraz daralsın firmalar galeriler açıklamalar yapsın kamuoyu oluşsun. beklenen gelir gelmez, sektör biraz zora gire, oradakiler biraz ağlarsa belki bir değişim söz konusu olabilir. bir deneyelim olmadı köprüdeki iki zenci hikayesi zaten.

    (bkz: devlet biraz da sürümden kazanacak yüksek ötv ile olmaz)
  • ne saçma bi kampanya bu böyle ? kardeşim seni bilmem de ben hayallerim için okuyorum, hayallerim için çalışıyorum. hayalimde de en kaliteli arabaya binmek, en güzel evde oturmak var. hayallerime ulaşamayacaksam aptal mıyım da ben bu kadar götümü yırtıyorum ? olaya ses çıkartmak lazım, protesto etmek lazım, susup yaa olsun 200 veriyoz 250 de veririz zaten ne fark eder satarken de daha pahalıya gider kaybımız olmaz dememek lazım. araba alamayacaksak o bik bik ötüp yerdiğiniz kuzey koreden ne farkımız kalıyor ?
  • kesinlikle desteklenmelidir. batı'ya baktığımızda araç satınalma alışkanlıkları genelde ihtiyaca göre şekilleniyor. bizde ise bir moda ve daha da lüks nasıl tüketirim düşüncesi giderek yaygınlaşıyor.

    doğrudur, sonuna kadar destek...