şükela:  tümü | bugün
  • özel uni bilgisayar mühendisliği bitirdim.(okulda kendine müslüman staj koordinatörlugu bile var...) stajlarıma şu güne kadar vakit ayıramadım. aslında her sene linkedin kariyer. net başvuru yaptım. ama klasik eş, dost, kısım akraba olmayınca bulamıyorsun. zaten var olduğunu sanıp yıllardır yalakalık yaptım. ama mezun olduk stajlar duruyor. sen git o kadar detaylı python, java, php öğren stajlar durduğu için işlere bile başvurama. staj demek tüm iş yerleri için beleş insan gücüdür. bu sebepten kaç seminerde kapitalist sistem ik'sına gerçekleri anlatıp uyandırdım. ama gün sonunda hala stajlar duruyor. sorun şurada okullar zorunlu stajlar ve koşullarını söylüyorlar. ama konu staj bulmaya gelince öğrenci mağdur oluyor. siz de altı üstü staj diyorsunuz ama bir bakmışsınız o kadar başvuru ve bulunmayan zorunlu staj yeri...

--- spoiler ---

sistem mağduru olmak
    --- spoiler ---
  • staj yeri bulunmuyor.iş nasıl bulunacak sen düşün.
  • yaz tatillerinde staj yerine, aylaklık yapmış bir öğrenci tutumunun serzenişleştirilmiş sorunsalıdır.
  • iyi günler sevgili ekşi sözlük ahalisi,

ben de bilgisayar mühendisliği bitirdim. sap alanında staj arıyorum daha önce bu alanda staj yapmıştım, bu son stajım olacak. yardımcı olabilecek arkadaşlara bir yeşil kadar uzağım sadece.
  • ben de aynı durumdayım. yaz aylarında da tembellik falan yapmadım. kendini bilmez bir hocamız raporu geri yollamadan direk yaktı.