şükela:  tümü | bugün soru sor
 • danielle steel'in kipatı
  bestseller:)

  st petersburg: ekim devriminin vahşeti, romanovların şaşaalı hayatını sona erdirir. kontes zoya ossupov'un gelecekle ilgili hayalleri bir gecede yıkılmıştır.
  paris: büyük savaşın gölgesi altında paris'e sığınan rus soyluları, sefaletle mücadele etmektedir. zoya paris'e yoksulluk içinde gelir ve ihtişamla oradan ayrılır.

  new york: 1920'lerin eğlenceli ve hızlı dünyası, 'büyük bunalım'la yerle bir olacaktır.

  zoya, st petersburg'da başlayıp new york'ta devam eden bu çalkantılı hayattan zaferle çıkmasını bilir.
 • genc bir rus kızın hayatını anlatan danielle steel'in kitabi. hayatımda okudugum en iyi kitap diyebilirim.
  (bkz: etkileyici kitaplar)
 • süper bir oje markası. bizdeki flormarda falan yer alan zararlı maddelerin hiçbirini içermiyor. harika renkleri var, gel gör ki amerikada var sadece.
 • muhteşem bir oje markası. çok kalitelidir, formaldehit, toluene gibi zararlı kimyasallar içermez. üzerine herhangi bir top coat sürmediğim halde tırnaklarımda 4. gününü başarıyla bitirmiştir. benim için oje bundan sonra zoya'dır.net
 • ojelerinin doğal formülü ile kırılma ve sararmaların da önüne geçen, renk skalası beni benden alan marka. türkiye'de de eczanelerden ve online satış sayfasından edinebilirsiniz biraz tuzlu* fiyatlarla. ama verdiğiniz paraya değiyor, sally hansen gibi 2 günde uçlardan soyma yapmıyor.
 • bir ojeye 60 lira verilir mi yahu? zenginliğin gözü kör olsun..
 • türkiye'den çekiliyor olması ile beni üzüntüye boğan, mükemmel bir oje markası.

  5-free ve vegan olmasının yanı sıra, başka hiçbir markada bulamayacağınız kadar farklı ve güzel renkleri vardır. tek kusuru diğer ojelere kıyasla biraz daha yavaş kuruması ama diğer ojelere göre çok daha rahat çıkarılabilmesi sebebi ile bu kusuru da hoş görülebilir.

  dükkanı kapatıp, gidiyor olmasından dolayı online mağazasından yaptığım son büyük alışverişimin kargosu da eksiksiz ve hızlıca elime ulaştı, sadece normale kıyasla 1-2 gün daha uzun sürdü.

  umarım amazon'un gelişi ile zoya da yine birkaç tık uzağımıza gelir.*
 • türkiye'den çekileceğini duyunca benim de almak için saldırdığım oje markası. ancak 3 iş gününü çoktaan geçmesine rağmen ürünlerim hala kargoya verilmedi. gitmeden bir vurgun yapıp paraları alıp kaçacaklar mı bilemiyorum*. profesyonellikten uzak, çok amatörce görünen websiteleri ve instagram hesapları var. gitmeleri çok da tın olmadı yani ülkemiz tarafından. ayrıca o ojeler 6 tl'ye 9 tl'ye bile satılabiliyorsa düşünün 60 tl'den alırken yediğiniz kazığı, ayıp denen bir şey var yahu *
  edit: bu entry'i yazdığım gün kargoya vermişler ancak bende de yanlış gönderdikleri bir ürün oldu, giderayak uğraşacağız şimdi. neyse ki son alışverişim buradan.
 • rusya'da yaşanan sosyalist devrimi (ekim devrimi de denir) sırasında ayakta uyuyan bir grup soylu, kraliyetle bağlantılı ailenin yaşadıklarını ele alarak başlayan ve devamında bu ailelerden birine mensup zoya konstantinovna ossupov adlı hayali bir kahramanın saldırılardan kurtulduktan sonra yaşadıklarını anlatan şahane bir roman.

  dünyanın dört bir yanını dolaştığını belirterek küçük bir spoiler vereyim.

  hayalperest kadın okuyucuların seveceği türde eserler kalem alan sabun köpüğü bestsellerin yazarı (az sayıda da olsa bazı bestseller kitapları severim) danielle steele'den beklenmeyecek seviyede bir romandır. daha önce yazdığı üç dört romanını bitirmiş biri olarak yazarının danielle steele olduğu kapakta yazıyor olmasa üslubunu bile tanıyamazdım. normalde cıvık bir anlatım tarzı var bana göre.

  burada ise mekan tasvirleri mükemmel. gözünün önünden bir film şeridi gibi geçiyor olaylar. bir sonraki sayfayı merak ediyorsun. karakter yaratımı güçlü. gereksiz hiçbir sahne yok.

  tarzı gereği duygusallık ve aşk konusu ağır basıyor fakat romantik ve realist ögeleri iyi harmanlamış yazar. dönemin şartları zoya karakterinin gücü ve kişisel aşk ve aile yaşamına iyi bir fon oluşturmuş. romanın bir ruhu var. bir okuyucu olarak en çok bu noktayı önemsiyorum.

  her zaman film yapılsın istemişimdir ama yıllar önce zaten dizi senaryosuna dönüştürüldüğünü öğrendiğinde şaşırmamıştım. 1995'te çekilip richard a. colla tarafından yönetilmiş. sonradan çok ünlü olacak birkaçı genç oyuncuyu da kadrosunda barındırıyor.

  bestseller/tarih/romance türlerini sevenler son yıllarda çıkan ve on sayfası okunduktan sonra kağıt israfı olmaması açısından acilen geri dönüşüme verilmesi gereken kitap yığınları yerine bunu tercihi etse bence pişman olmazlar. sadece bir tavsiye.