• dövizle bozdurulan insana denir benim sözlüğümde..
  • cok unlu bir turk paparazzi.
  • (bkz: kiro) (bkz: okuz)
  • lübnanda yaşanılan savaş acısını bir çocuğun gözünden anlatan (böyle girdiğime bakmayın bunu pek de klişeye düşmeden yapan) bazen akla roman polanskinin pianistini getirmenin dışında nevi şahsına münhasır bir yapım.

oldukça gerçekçi takılmasına rağmen sürreal unusruar da barındırmıyor değil.
    pek inandırıcı, pek sağlam bir işleyişe sahip olan ve bir o kadar da yüreklere işleyen film.
  • lübnan'da yaşanan savaşın yanısıra bir ortadoğulu'nun isveç'teki hallerini de pek güzel işleyiveren film.
  • senaryosundaki büyükbaba karakteriyle sinemada kopmamıza vesile olmuş film. batıda yaşanan doğulu-batılı çatışmasını örneklemelerle çok güzel yansıtan, hayata olan bakışın ve insan ilişkilerinin farklılığını gösteren, bu arada zozo'nun hayal dünyası ile izleyiciyi başbaşa bırakan yapıt.
  • arapça'nın kulağa hoş gelebileceğini ispat etmiş, lübnan iç savaşı'nda bir çocuğun beyrut'ta başlayıp, isveç'te devam eden hikayesini anlatan, izleyiciyi dumur eden pek çok olayın** olduğu film.

--- spoiler ---
    zozo: ben isveç'e gidiyorum civciv. benimle gelmek istemediğinden emin misin?
    civciv: evet eminim.
    zozo: ne yapacaksın peki burada?
    civciv: her zamanki şeyler... bizimkilerle bira içeriz, röntgencilik yaparız.
    zozo: e, peki o zaman. hadi görüşürüz.
    --- spoiler ---
  • bay agis'in eşi.

(bkz: yalancı aranıyor)
  • gerçek adı nigar zeynep olan dj. bazı çakma isimlerin aksine yaptığı setlerdeki kompozisyon, bütünlük, flow bu işi bilen ellerde ne kadar güzel olabileceğinin kanıtıdır.
  • alabildiğine trajik bir konuyu işlemekle birlikte çocuğun soğuk kanlılığından mı dır nedir bilinmez bu trajediyi pek te hissetmediğiniz film. konusu sizi bağlıyor ve vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.
    --- spoiler ---
    yalnız o ufak sevimli civcivin yallah yallah falan diye arapça konuşuyo olması çok acaip olmuş hatta o kısmı hiç olmamış sanki.
    --- spoiler ---

va vis et deviens'i sevenler bu filmi de sevdi.
hesabın var mı? giriş yap