şükela:  tümü | bugün
 • gremots.com un devamı olduğu söylenendir, candır.

  edit: bu edit, buranın çok daha sonra ayrıntılı şekilde ele alınacağını gösterir. cavz.

  emin olmadan bilemiyorum, bilmek de istemiyorum. mazi hoştur.

  adresi
 • kaliteli dizi şeysi. tasarım vs gremots'ta olduğu gibi çok başarılı, reklam yok.

  link
 • üyeliklerin devam etmesi için kullanıcıların kimlik ibrazını şart koşmuş dizi izleme sitesidir. herhangi bir resmi makamdan izni olmamasına karşın kimlik toplamaya devam ediyor, ergencikler de "abi, abi beni banyama oluy mu?" diyerek kimliklerini göndermeye devam ediyorlar. bak burda ne var?
  (bkz: https://www.egm.gov.tr/…ucadeledairebaskanligi.aspx)
 • üyelik devamı için kimlik ibrazı zorunluluğu haricinde, 96 veya 120 saat içerisinde kimlik ibrazı yapmayan üyelerin üyelikleri silinmekle birlikte, bir de üstüne yeni üyeliklerde davetiye zorunluluğu getirmişler.
 • facebook sayfalarından alıntı:

  26 haziran 2017 tarihinde kimlik onaylamadığı için şınanay olan hesaplar 1 defalığına 15 dakika olmak koşulu ile kimliklerini sisteme tanıtabilmeleri için hesapları açılacaktır. ama bu af sadece o gün mail atacak olan kullanıcılar için geçerlidir. yani bu tarihe kadar mail atmayacaksınız sadece bu tarihte atıp onay alıp açtırıp bilgilerinizi tanımlayacaksınız.
  normalde açılmayacaktı son şansınız bunu iyi değelendirin neden bugün değil sorusuna gelince. birşeyleri kaybetmeden önce zamanında yapmayı öğrenmelisiniz. ve bu ders olacaktır.
  kimlik özellikleri:
  uzun bir süre geçeceği için başkasından kimlik edinme veya değişik yollarla kimlik getirme şansınız olduğu için kimliğin fotoğrafını yüzünüzün hizasına gelecek şekilde kaldırıyorsunuz cep telefonunuzu selfie moduna alıp kimlik ile yüzünüz fotoğrafta çıkacak şekilde foto alıp onu sisteme ekliyorsunuz.
  sizden istediğimi isim soyisim, resminiz, şehriniz ve doğum tarihi kısımlarının kimlikte açık bırakılması geri kalan tc kimlik no, anne adı, baba adı, nufus cuzdanı seri no gibi değerler kapatılacaktır bantlayın birşey yapın.
  bu şekilde ilgili tarihte hazır olanların hesapları tekrardan aktif edilecektir.
  hepinize iyi günler.
 • kimlik ibrazı zorunluluğunda sadece fotoğraf, isim, doğum tarihi ve doğum yeri gösterme şartı bulunan dizi/film izleme platformu.
 • haftalar sonra girdiğim sırada daha ne olup bittiği anlayamadan ban yediğim site.

  siteye hesabımla giriş yapmam ertesinde, sınırlı bir süre içerisinde kimliğimin ilgili yerlerinin (doğum tarihi ve isim falandı sanırsam) fotoğrafını göndermezsem ban yiyerek yok olacağımı öğrendim. ilk başta üşengeçlikten tereddütte kaldım ve kendi kendime "kim fotoğraf çekip, drive'a yükleyip, oradan pc'ye indirip, sonra da kimlik bilgilerimin bir kısmını aracı bir siteye yükleyerek güvenlik açığı oluşturacak şimdi?" dedim.

  fikrimi ne değiştirdi bilemiyorum, büyük ihtimalle işsizliğimden olsa gerek kimliğin fotoğrafını çekip gereksiz yerleri sansürleyerek internete yükledim. fotoğraf linkini gireceğimiz arayüz bana yanıt vermedi, link orada duruyor ve bilgiler girilmiş ama arayüzden geri bildirim alamadım ve defalarca tekrarlamama rağmen işlemim gerçekleşmedi, zaman dolunca da ban yedim. valla bu bir kimlik hırsızlığı mı, trollük mü yoksa sistem hatası mıydı bilemiyorum.

  değersiz zamanımı boşa harcayıp, bir de üstüne üstlük elim boş bir şekilde dönmeme neden olduğunuz için, bu işte emeği geçen herkesin ışın kılıçları bir yerlerine girsin. saygılar.
 • (bkz: bkz. bağzı avukatların şahane ve ibretlik keriz silkeleme yöntemleri)

  şuraya (ve benzerlerine) -neresini kapatırsa kapatsın- kendi içi boş kellesi beraberinde nüfus cüzdanıyla selfie çekip yollayan (üstelik de çamurdan hallice bir görüntü kalitesinde dizi izlemek adına) zeka geriliğinden muzdarip avel vatandaşlar var oldukça benim bu ülkenin insanının iq ortalamasının çift haneli rakamlardan yukarıya çıkabileceğine dair olan çok az inancım da yitip gidiyor.

  dün & bugün bir şey olmaması yarın da olmayacağı manasına gelmiyor. yarın öbür gün dut gibi toplayacaklar sizleri elleriyle koymuşlarcasına. hem de ne için? boktan bir görüntü kalitesiyle telif hakkı ihlali yaptığınız için, derdinizi icra dairesinden icra dairesine koştururken anlatırsınız artık. inkar etmeniz gibi bir şansınız da yok, zira şahane bir keriz silkeleme yöntemi beraberinde her türlü ispata sahipler.