şükela:  tümü | bugün
 • 'komünistle de evlendim, faşistle de ve hiçbiri çöpü atmadı.' demiş kadın.
 • bu habere göre http://www.rotahaber.com/…nda-bekaretimi-verdim.php
  15 yaşında atatürk'e bekaretini vermiş.
  bunu anlatırken- ya da anlatılanları birileri bize aktarırken şöyle şeyler ve binlerce kez ısrarla atatürk denmiş ve olaylar gelişmiş:

  "atatürk benim ilk erkeğimdi. şeytani bir çekicilikle, benimle deliler gibi sevişti. o, genç bir kadının nasıl mutlu edileceğini çok iyi biliyordu. atatürk, aklıma her geldiğinde o'nun tüm kadınları doyuma ulaştıracak gücü olduğunu düşünürüm. atatürk, profesyonelce sevişen bir tanrı, bir kraldı"

  (bkz: lütfen aklınızda canlandırmayınız)
 • unlu vecizeleriyle beynimizde yer etmis aktris:
  'a man in love is incomplete until he is married. then he's finished.'
  'i know nothing about sex, because i was always married.'
  'i'm an excellent housekeeper. every time i get a divorce, i keep the house'
 • "henüz 15 yaşındaydım. çocuk denecek kadar genç sayılırdım. atatürk 56 yaşında olgun bir erkekti."

  gabor 1917 doğumlu, atatürk 1881.

  atatürk 1937'de 56 yaşında.

  gabor 1937'de 15 yaşında???*

  tanım: matematiğin içine eden kadın.
 • bir belgeyi atatürk düşmanı yapan kadın.
 • 1937 yılında , 20 yaşındayken murat belge'nin babası burhan belge'yle evlenen bu dünya güzeli kadın one lifetime is not enough adlı biyografisinde atatürk için , `for the rest of my life i would search for another god to eclipse him` demiş kadındır. kıskananlar çatlasın. belgeler dahil.
 • atatürk'ün hastalığından önce 6 ay süre ile ilişkileri olduğu söylenir .o dönem murat belge'nin babası olan burhan belge ile kağıt üzerinde bir evlilikleri olan evlilikten ziyade baba kız ilişkisi içinde olan gabor daha sonra atatürk'ün ilk erkeği olduğunu ve sonraki ilişki ve evliliklerinde hep atatürk'ü aradığını söyleyecektir.daha sonraki süreçte ünlü bir hollywood yıldızı olan ve hilton otellerinin sahibi conrad hilton ile evlenen gabor kocasına istanbul'a otel açması için baskı kurar ve conrad hilton abd dışındaki 3. otelini istanbul'a açar.bir çok tarihçiye göre atatürk'le yaşadığı söylenilen ilişki gerçektir ve atatürk hayatının son dönemlerinde çok mutlu olmuştur sayesinde.kimi kaynaklara göre ise zsa zsa gabor bir cia ajanıdır ve atatürk'ü o dönem kandırarak abd adına bilgiler elde ettiği söylenir.bu ajanlık meselesi bana pek inandırıcı gelmedi,aşk meselesi ise çok kaynakta geçtiği için üstünde durulması gereken bir konu doğru yanlış bilinmez ama öyle ya da böyle bir döneme damgasını vuran bir kadındır.ülkemize de daha bir çok avrupa şehrinde bulunmamasına rağmen zor yıllarında yokluk içinde olan istanbul'a kazandırdığı hilton oteli sayesinde en azından bir katkıda bulunmuştur
 • kendisi ve atatürk hakkındaki malum iddianın doğru olmadığı macar-amerikalı sosyete mensubu. iddianın geçersizliği iki belge ile ispat edilebilir:

  aşağıda burhan asaf belge ile zsa zsa gabor'un (gerçek adı sara/sari gabor) evlilik belgesini görmektesiniz(sol üst). belgeye göre burhan asaf belge 1 şubat 1899 istanbul, gabor 6 şubat 1917 macaristan doğumlu (belgede szül. olarak kısaltılmış olan szülés macarca'da "doğum" demek). zsa zsa gabor'un doğum tarihini ölüm belgesiyle de teyit edebilmek mümkün. evlilik 17 mayıs 1935'te budapeşte'de gerçekleşmiş. bu tarihte gabor 18 yaşında. zsa zsa gabor bu evlilikten sonra eşi belge ile birlikte türkiye'ye yerleştiğinde 18 yaşından küçük olması mümkün değil. 1894'te çıkarılan bir yasaya göre 16 yaşından küçük bir macar kızının evlenebilmesi yasal olarak zaten mümkün değil[1]*.

  15 yaş iddiasını ortaya atan kişi zsa zsa gabor'un kendisi olsa da gabor'un yaşı hakkında sık sık yalan söylediğini biliyoruz [2][3][4]. örneğin kendisinin amerika'da edindiği ehliyetin üzerinde doğum tarihi 6 şubat 1928 olarak yazıyormuş (hem bu bilgi ehliyete sonradan tükenmez kalemle eklenmiş hem de 1935'te 6 yaşında olması mümkün değil)[4] . gabor'un bir okul arkadaşı da kendisinin 1917 doğumlu olduğunu doğruluyor[4]. gabor ya yaşını yanlış hatırlamış ya da açık açık yalan söylemiş. tarihçiler zsa zsa gabor'un beyanatlarını değerlendirirken gabor'un bu konularda yalan söylemekten çekinmediğine dikkat etmek zorundalar.

  (bkz: #67981249)

  *1930'lu yıllarda geçerli olan yasayı bulamadım ama 1894'ten geriye gideceklerini sanmıyorum. bulabilen arkadaşlar mesaj atabilirler.

  [1] http://www.dvhh.org/…ions/rites-mar-div-hungary.htm
  [2] http://time.com/…05880/zsa-zsa-gabor-dies-obituary/
  [3] http://www.dailymail.co.uk/…famous-just-famous.html
  [4] http://www.apnewsarchive.com/…1050bce56707127104950

  söz konusu iddianın yalanlandığı bir macar kaynağı: http://hungarianfreepress.com/2016/12/21/zsa-zsa/
 • murat belge 'nin atatürk alerjisinde payı olma ihtimali yüksek olan zamanın afet-i devran'ı. günahı boynuna...
 • murat belge, zsa zsa'nın üvey annesi olduğunu dünkü yazıda tekzip etti. burhan belge daha murat bey doğmadan zsa zsa ile evlenmiş. bu nedenle bu güzel kadın murat belge'nin üvey annesi olamamış. türkiye ve murat belge için büyük kayıp.