şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün itibariyle ortamlara düşmüş, piyasaya çıkmış protein bardır. 35 gr'lık bir barda 10 gr protein içeriyor ancak bunun tamamını yumurtanın akı, badem gibi besinlerden alıyor, hiç peyniraltı suyu tozu içermiyor. bademli ve kakaolu olmak üzere iki çeşidi var. migros'lardan temin edilebiliyor yahut edilebilecek.
 • züber de biraz önce protein bar üretmeye başladığını duyurdu. bademli barlar; badem, kakao, hurma, yumurta beyazı, kakaolu barlar ise; kakao, kaju, hurma ve yumurta beyazı içeriyor.

  ürünler gluten, ilave şeker, tatlandırıcı, laktoz, katkı ve koruyucu, peynir altı suyu tozu ve trans yağ içermiyor. proteinler whey'den* değil, içindeki yumurta akı ve badem gibi ürünlerden elde ediliyor.

  35 gr'lık bir barda 10 gr protein, 3.6 gr lif, 2.1gr yağ, 11 gr şeker bulunuyor. ayrıca yaklaşık 120kcal.

  züber, ürünleri sitesinden 12 adet 54 tl'ye (adeti 4,5 tl'ye geliyor) satıyor. ürün migros'larda da yer alacakmış (bu gün migros'tan indirimli 4.25 tl'ye aldım).

  bir barda 10 gr protein tabii ki az. ancak whey katılmadan, doğal yollardan elde edilen bir barda daha fazlasını elde etmek çok zor. şeker oranı biraz fazla (hurmadan gelen doğal şeker).

  çeşitleri: fındıklı, bademli ve kakaolu.
 • bademlisini ilk ısırıktan sonra çöpe attığım bar. bir uniq2go değil maalesef.
 • “oo züberin protein barı çıkmış fiyatı da uygun sayılır” dedim.

  gittim aldım.

  yok arkadaş olmamış. yumurta akından protein yapıcaz diye çok kasmışsınız. zamk gibi yapıştı dişlerime. tabi benimki de inat, o şeyi yiyip bitirdim sonuna kadar. çene kaslarım kuvvetlendi sayesinde. sonra fındıklısına şans vermek istedim. cak cak cak çiğniyorum, adeta sakız gibi öyle bir kıvam. tadı da güzel değil.