• basima birsey gelmeyecekse ozellikle findikli ve kakaolu olanini ve diger cesitlerini de oldukca begendigim protein bar. uniq2go dan daha kolay geliyor yemesi. seker orani da bircok protein bara gore dusuk.
  • orman meyveli, kolajenli protein barını az önce denediğim ve tadını çok beğendiğim yiyecek.
    ancak merak ettiğim bir husus var eğer birileri biliyorsa ve beni bilgilendirirlerse editleyeceğim. bundaki kolajen miktarı yeterli midir, bu kolajenlerin biri, ikisi, üçü var kimisi kemik sağlığına, kimisi cilt esnekliğine iyi geliyor mesela bunda hangisi var?
    belki paketin üstünde yazıyordu ama attığım için göremedim :(
  • glutensiz kakaolu olanı çok kötü olan yiyecek. a4 kağıdına bi tutam kakao serpip çiğneyin aynı lezzet. sakın almayın.
  • “oo züberin protein barı çıkmış fiyatı da uygun sayılır” dedim.

gittim aldım.

yok arkadaş olmamış. yumurta akından protein yapıcaz diye çok kasmışsınız. zamk gibi yapıştı dişlerime. tabi benimki de inat, o şeyi yiyip bitirdim sonuna kadar. çene kaslarım kuvvetlendi sayesinde. sonra fındıklısına şans vermek istedim. cak cak cak çiğniyorum, adeta sakız gibi öyle bir kıvam. tadı da güzel değil.
  • (bkz: #95636476)

burada bahsettiğimiz üzere, bu bir protein bar değildir. atıştırmalıktır, beyaz yakalıyı hedef alır süslü ismi ile.
  • sek quark ya da züber protein bar diyetisyenimin spor sonrası tüketmem için önerdiği yiyecekler. umarım işe yarıyordur.
  • züber de biraz önce protein bar üretmeye başladığını duyurdu. bademli barlar; badem, kakao, hurma, yumurta beyazı, kakaolu barlar ise; kakao, kaju, hurma ve yumurta beyazı içeriyor.

ürünler gluten, ilave şeker, tatlandırıcı, laktoz, katkı ve koruyucu, peynir altı suyu tozu ve trans yağ içermiyor. proteinler whey'den* değil, içindeki yumurta akı ve badem gibi ürünlerden elde ediliyor.

35 gr'lık bir barda 10 gr protein, 3.6 gr lif, 2.1gr yağ, 11 gr şeker bulunuyor. ayrıca yaklaşık 120kcal.

züber, ürünleri sitesinden 12 adet 54 tl'ye (adeti 4,5 tl'ye geliyor) satıyor. ürün migros'larda da yer alacakmış (bu gün migros'tan indirimli 4.25 tl'ye aldım).

bir barda 10 gr protein tabii ki az. ancak whey katılmadan, doğal yollardan elde edilen bir barda daha fazlasını elde etmek çok zor. şeker oranı biraz fazla (hurmadan gelen doğal şeker).

çeşitleri: fındıklı, bademli ve kakaolu.
  • gördükçe aklıma "uber"' gelen yemelik bar markası
  • sporcuysanız ve bütçeniz el veriyorsa alın, zaten bu sporu ciddi yapan insanlar yedikleri şeylerde lezzet aramaz. bizim için önemli olan içerdiği değer ve minimum katkı maddesi olması ki züber karşılıyor bunu.
  • bademlisini ilk ısırıktan sonra çöpe attığım bar. bir uniq2go değil maalesef.
hesabın var mı? giriş yap