• --- spoiler ---
    kemal sunal, zübük'e tepkisini filmin ortalarında bir yerlerde koymuştur. zübük'ün başbakanla sözde çektirdiği resimleri gören partililer yerlerde zübük'ün kaybettim dediği kağıdı ararlarken, kemal sunal bir anda rolden çıkıp "ulan ne koyunmuşsunuz" dercesine bir bakış atmıştır kameralara.
    --- spoiler ---

bugünleri 30 sene önceden gören aziz nesin ustaya saygılar.
  • yıllardan beri real time çekilen diziye konu olan aziz nesin eseri. bu dizinin konusu: hem laik hem müslman olunmaz diyen biri devletin başına geçer ve olaylar baş gösterir...
  • türkiye'nin gördüğü en başarılı eleştiri. filmi ayrı, kitabı ayrı güzel.
  • kemal sunal yaşasaydı rte tarafından rahatsız edilecekti bu film yüzünden. eminim. şimdi, hangisi taklit?
  • an itibariyle kanal 7'de yayınlanmakta olan film. heralde filmi izlemeden yayınlıyorlar. başka türlü kendime açıklayamıyorum bu olayı.
    (bkz: hayat ne tuhaf vapurlar filan)
  • zübük mebus, bakan, başbakan koltuğu denerken;

"oturmasını iyi bilelim ki kaldırması zor olsun"
  • ne acı ki kitabın basımından bu yana geçen yarım asıra rağmen hala aynı durumdayız. hala birileri birilerinin gölgesinde yürüyüp bunu kendi gölgesi diye yutturabiliyor. zübükler değişiyor ama zübükzedeler hala aynı.
    toplumun zaafını 50 yıl öncesinden gören ustaya saygılar...
  • bu sifata nail olabilmek icin oncellikle sagci alt yapiya sahip olmak gerekir.
  • bu filmde bir politikacı okul falan açmak istiyor, zübük de atlıyor, cami edebiyatı yapıyor, millet peşinden gidiyor falan. bugün başbakanımız sakarya'da inönü döneminde bir cami milli eğitim bakanlığına kütüphane olmak üzere devredilmiş diye belge gösterip şikayet ediyordu. bu romanı hatırlattı bana.
    http://www.youtube.com/watch?v=_wmd2t16vf8
hesabın var mı? giriş yap