şükela:  tümü | bugün
 • belçika federal meclisi'nin ayrılıkçı flaman partisi yeni flaman ittifakı (n-va) üyesi türk kökenli vekili. belçika'da yayınlanan p-magazine adlı dergiye, bir kısmı meclis binasında olmak üzere güzel güzel pozlar vermiş, dergiye kapak olmuş, hatta dergi tarafından "parlamentonun gerçek bombası" olarak tanıtılmıştır. insanlar ne güzel memleketlerde yaşıyor, ne güzel meclisleri var, ne güzel mevzularla uğraşıyorlar. biz burada iç güvenlik paketi saçmalığı ile ayşenur bahçekapılı- canan arıtman- meral akşener - sabahat tuncel dörtgenine maruz kalıyoruz. şansımızı sikeyim sayın seyirciler.

  işte benim vekilim!
 • bombalar bombasıdır kendisi.
 • 1980 doğumlu ve türk (kürt) asıllı belçika milletvekili. flaman ayrılıkçı n-va üyesi olup, parlamento içerisinde verdiği cesur pozlarla şu sıralar avrupa'nın gündemindedir.

  web sitesi - http://www.zuhaldemir.be/

  wiki - http://en.wikipedia.org/wiki/zuhal_demir

  bu da haber - http://www.gazetevatan.com/…ur-pozlar-744973-dunya/
 • belcika'nin en sagci partilerinden birinde (bkz: n-va) siyaset yapiyormus gibi yapan, siyasetden anlamayan ve yukarida da belirtildigi gibi ancak cicikleri ile gundeme gelebilmis kürt asilli kadindir.
 • kraldan çok kralci bir milletvekilidir. kendisi belçika'da türklerin ve faslilarin çifte vatandasliginin kaldirilmasini istiyor.

  bu kadina sormak lazim, bu teklifiniz belçika'da yasayan amerikalilar, ermeniler, ıngilizler, fransizlar için de geçerlimidir? bu ayrimcilik nedir?

  türk ve faslilar için özel yasa talebinde bulunmak çifte standart degil midir? bu ayrimci öneriniz ab'nin degerleriyle çelismiyor mu diye sormak lazim.

  http://www.belemturktv.com/…gi-tartismaya-acti.html
 • belçika hükümetinde yoksullukla mücadele, fırsat eşitliği, engelliler ve bilimsel politikalardan sorumlu devlet bakanlığına getirilen türkiye (kürt) kökenli belçikalı politikacı.

  http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-39085697
 • çok dikkat çekici, cesur bir kadın
 • avrupa insan hakları mahkemesi'nin başörtüsü yasağını desteklemiş olan devlet bakanı. ' dini simgeler yasaklanmalı ' diyor. darısı bu bez parçasını siyasi simge olarak istismar eden ülkelerin başına !

  http://www.haberler.com/…belcika-da-9391170-haberi/

  twitter

  edit : yeni link
 • aklı selim her insan gibi türk vatandaşlığından çıkacağını açıklamış bakan.

  edit: ahahaha ulan ne ziyan tipler kadına yardırmış keza bu entariye de. kendi pezevenk ilk fırsatını bulsa kapağı yurtdışına atmak için atmadığı takla kalmaz burada kalkıp kadını türk vatandaşlığından çıktı diye yok şöyle mağdur olur yok böyle mal gibi kalır bik bik bik... ulan sanki eu sınırları içerisinde türk vatandaşlığını farklı bi yere koyuyorlar da bana gelmiş tanım ahlakından bahsediyor. others gözüyle bakıyor olum adamlar sana 3.dünya ülke vatandaşı gözüyle bakıyorlar ki doğrusu da türkiye dünya devi de bizim mi haberimiz yok?

  ha kendisi pkk'yı savunmuştur bilmem ne o beni ırgalamaz. ben sadece vatandaşlıktan çıkmasını yorumlarım. doğru karardır. sözlüğün %85-90'ına 'yurtdışında yaşayacaksın ama türk vatandaşlığından çıkacaksın' deseler amuda kalkmış şekilde koşa koşa gider ama burada biz yazınca tanım ahlaksızlığı oluyor. he canım he vize alması gerek bizim ülkemize gelmesi için ahahaha güldürmeyin amına koyim ya! 90 gün süreli bi allah'ın kulu gık diyemez kadına misak-ı milli sınırları içerisinde. vize alması gerekmiş he canım he öyle.
 • kendisinin türk vatandaşlığından çıkma kararının doğru tercümesi "avrupa'da bir erdoğan nefreti var, bu da siyasi kariyerimde bir baskı unsuru oluşturuyor. hem türk olmuşum, olmamışım benim açımdan bir önemi yok. atalarımın ülkesi falan diyeyim de hem belçika'da türkiye ile doğrudan ilgim olmadığını vurgulayayım hem de bunu -yine nefret etttiğim, dersim mersim kıps- atatürk'e yoracak insanlar sayesinde erdoğan karşıtı olarak konumlayacaklara selam edeyim." olan siyasetçi.

  türkiye'den siktir olup gitmek penceresinden bakılacak bir durum değil bu; kadın ne burada doğmuş, ne de çekip gitmiş. çıkıp "türkiye'nin gidişatı gidişat değil" dese anlarım, kalkıp da türkiye'yi savunmasını da beklemem. ancak vatandaş olarak elinde olan oy hakkını bırakmasını, hükümet yüzünden devletten vazgeçmiş olmasının aklı selimlikle bağdaştırılacak yanını görmüyor, siyasi manevra olarak pragmatist buluyorum.

  denilebilir ki "arkadaşım zaten hangi devlet, başka bir devlete halen bağlı olan birini kendi ülkesinde bakan yapar**, kadın çoktan bağlarını koparmıştı, resmiyete döktü", ben de derim ki "madem o kadar önemli değildi, neden ilan etme gereği duydu?"