şükela:  tümü | bugün
 • benim sanatım adında oldukça keyifli bir belgesel yayınlandı geçen günlerde.
  fahrünissa şakir kabaağaçlı'nın (fahrelnissa zeid) tanıtılıp eserlerinin de bizlere aktarıldığı bu belgeseli hazırlayan ve sunan kendisir. benim en çok dikkatimi çeken husus aslında fahrünissa hanım'ın cevat şakir kabaağaçlı'nın kız kardeşi olması. zira kendisi aynı zamanda sadrazam cevat paşanın yeğni, kız kardeşi gravür sanatçısı aliye berger. ayrıca nejad devrim ve şirin devrim'in anneleridir.
  ntv'de yayınlanan bu belgeselin çekimleri ise ürdün, londra ve berlin’de yapılmış. belgesele buradan ulaşabilirsiniz.
  https://youtu.be/cr2q9iqogck

  ayrıca kendisi çekimleri new york’da yapılan haluk akakçe, paris’te sarkis, berlin’de ayşe erkmen belgesellerini de hazırlamış, takdire şayan.
 • yanlış veya eksik bilgilerle dolu bir belgesele imza atmış kişidir. takdire şayan.

  http://www.sanatatak.com/…seli-maddi-hatalarla-dolu
 • kendisine yapılan eleştirileri meyve veren ağaç taşlanır minvalinde değerlendirdiğim kişi.
 • uzun zamandır ntv'de benim sanatım programını hazırlayan, türkiye'nin bu alandaki belgesel açığını kapatmak için bir başına çabalayan, resimler kadar edebiyata da merakı olan, bu bağlamda birçok yazı da yazan, yıllardır takip etmekten hiç sıkılmadığım, boş vakitlerimde blogunda kaybolduğum, kurban olduğum, ulan ne diyorum, hemen toparlıyorum, içinde daha birçok ayrı yeteneği barındırdığını hissettiğim, uzaktan uzağa mükemmel bir kişilik olduğunu düşündüğüm, kadın olsaydım kesinlikle kıskanacağım, ekrandan parıl parıl parlayan ve daha nice yıllar üretmesini umduğum hoş hanımefendi.
 • ntv’de denk geldiğim nuri bilge ceylan belgeselini hazırlayan ve sunan kişi. çok güzel bir ses tonu var. ayrıca nefis belgeseli de burdan izleyebilirsiniz. youtube