şükela:  tümü | bugün
  • komik irdelemeleri,yorumlari,esprileri ve bonusgil saclari ile caz dunyasina emek ve nese sacan savasci bayan.savasilan bu cepheler icin (bkz: jazz dergisi) (bkz: nardis)...
  • jazz dergisinin editörü olmasının yanısıra türkiye'de cazın tanıtılması ve sevilmesi adına çok işler yapan takdir edilmesi eli öpülmesi gereken kişi. soyadın da anlaşılacağı gibi önder focanın eşidir. bir oğul annesidir.
  • bence onder focan'ın en guzel parcaları bu sahane kisi icin yazılmıs, bestelenmistir. - e haliyle...
    (bkz: sekiz)
    (bkz: curly)
  • jazz dergisinde nardis isimli kosesinden okuyucularina seslenen editor, cazsever, mekan isletmecisi, yazar...
  • 2006 temmuzdaki umbria jazz festivali için hazırladiklari programı harfiyen uygulamıştım, kendisine teşekkür etme fırsatını ancak bu cumartesi akşamı buldum, mekanlarina gelenleri inanılmaz sıcak karşılıyor ve ilgileniyor, inanılmaz pozitif bir insan.

giderken de söyledim kulağına, umarım nardis sigara içilmeyen bir yer olur en kısa zamanda.
  • ağızını her açışında zekasını belli eden caz camiasının ağır topu. zeki oldugu kadar da sevecendir.
  • caz, onun için, hep aynı standardları söyleyen kadın şarkıcıların yaptığı müziktir. ana akım cazın biraz dışına çıkıldığında kendi müşterilerinin önünde, onların göreceği şekilde kulağını tıkar. peter brötzmann orada çalsa mesela, zuhal focan kulağını tıkar ve yüksek sesle küfredebilir. peter brötzmann caz değildir çünkü. türkiye'de hangi müzik caz hangi müzik caz değil zuhal focan'dan sorulur. caz hakkında hiç bir şey bilmeyen kişi cazın ne olduğunu zuhal focan'dan öğrenir. ergo peter brötzmann caz değildir.