şükela:  tümü | bugün
  • herkesin yıllarca gıptayla baktığı ve bitmesiyle üzüntü yaratan evlilik.

    konuyla ilgili geniş(ilk tanışmadan-boşanmaya) ve güzel bir derleme için;

    http://arama.hurriyet.com.tr/…ivnews.aspx?id=284150
  • aslinda cok uzun zaman once gayriresmi olarak bitmis olan evlilik idi; ancak ciftin medyatik olmamaya ozen gostermesi ve profesyonel olarak birlikteliklerini gayet iyi bir sekilde surdurmeleri sayesinde bu durum gundeme hic gelmemisti.
  • bitişine üzülenlerin nasıl bir psikoloji içinde olduğunu anlayamadığım olay.. karı-koca ilişkisi ve bir ev içinde yaşananlar hakkında ne bilebiliriz ki, bu olayın bitişi ve ya bitmeyişi konusunda bir yargıya ulaşalım.. sadece türklere mahsus heralde bu "evlilik iyi bişey, herkes evlenmeli" mantığı.. televizyonlarımızda yayınlanan evlilik maymunluğu yarışmalarının reytingleri de bu sebepten yüksek işte.. önce evlendirelim, sonra ilişki hakkında ahkam keselim, boşanırlarsa üzülürüz.. dünyanın 1 ülkesi daha var mıdır ki evlenmek istemeyen bir genç çifti 2 ay televizyonlarda evlendirmeye çalışsın.. türkiyede herkes futbol, ekonomi ve ilişki profesörü zaten anasını satiyim.. ekonomi malum, futbol diye bir şey yok zaten terör var onun yerine, eee ilişkilere bak.. kaç tane mutlu evlilik var çevrenizde.. saysanıza bi.. yok tabi.. delirttiniz lan.. memleketten soğudum be.. herkesin herşeye ahkam kestiği bir garip ülke..
  • ayri ayri, biri "hüznün temsilcisi, ekol kadin" digeri de türkiye'nin en iyi oyuncusu olarak görülüyor, evet. ama bu mudur yani beraberlikleri hakkinda insanlari hülyalara daldiran, ideal çift fantezisi kurduran? sonuç olarak yürümemis bir evlilik iste, neden digerlerinden ayri tutulup üstüne edebî eserler yaziliyor anlamis degilim. ayrica zuhal olcay'in "hüzün kralicesi" imajinin tersine, evliliginde gayet cadi, sinir küpü, kiskanclik krizleriyle kendini londralara atan bir insan oldugunu da duyduk ettik. haluk bilginer'in de sadik bir insan olmadigini ogrendik. eee, nerede ideal iliskimizin oyunculari? fazla hayal kurmayin arkadaslar, basarili ve taptiginiz iki oyuncunun basarisiz bir evliligi olabilir, yikilmayin.
  • mutlu görünen bir ilişkiymiş.. toplumdan soyutlanmış bir birey olarak anlatmaya çalıştığım nokta da bu işte.. evlilik 2 insan arasında kapalı kapılar ardında oluşan bir kurum.. o kapının içerisinde ne yaşandığı bilmediğimiz için evliliğin bitişinin iyi mi kötü mü olduğunu da bilemeyiz.. ama ahkam kesmeyi çok severiz.. öyle çok severiz ki 1 entrye bakar bir insanın toplumdan ne kadar soyutlanmış olduğunu bile buluruz biz.. biz tam 7 cüceyiz..
  • yillar once,1991 yili sanirim, bunlarin o zamanin menejeri miydi artik arkadaslarimiydi bilmiyorum ama produkyondan sorumlusu diyim, soz cihan onal in kral lear oyunundan falan acilip, o donemler tiyatro yapiyorlardi heralde, bana ikisinin de ne denli yoksulluk icinde yasadigini anlatmis, evliliklerinin bu yoksulluk, para sikintisi yuzunden devamli kavga esiginde oldugundan bahsetmisti.