şükela:  tümü | bugün
 • bir kurtlar vadisi süperkahramanı olan abdülhey'in orjinal adıdır.

  abdülhey'le aralarındaki fark; zülfü yüksel'in saçları hayatı boyunca makas görmemiştir. tam bir dağ kaçkını olmakla beraber pislikten derisi de zenci olmuştur. halbuki bakıyoruz abdülheye; mis gibi saç sakal traşı, cillop gibi kesilmiş ayak tırnaklar.. tam bir metroseksüel..

  sonuç olarak zülfü yüksel daha kaliteliydi..
 • polat alemdar nasıl ki ali candan iken gizli göreve alınmış, öldü süsü verilerek estetik operasyonla yüzü değiştirilmiş ve devlet görevlisi olarak mafyanın içine sızdırılmış bir ajan ise, zülfü yüksel de aynen bu şekilde yetimhaneden alınarak dağlarda yetiştirilmiş, kuzey ırak'ta operasyonlara katılmış, ondan sonra ise operasyonda şehit süsü verilerek yüzü müzü değiştirilmeden (ha belki de değiştirilmiştir, zira iskender daha önce tanıyıp "aa bu zülfü yüksel lan" falan dememiştir) abdülhey çoban ismiyle yeniden piyasaya sürülmüş bir ajandır.

  abdülhey'in operasyonda şehit süsü verilip piyasaya sürülmeden önceki orijinal adıdır kısaca. an itibariyle abdülhey beynine yediği ilaçların etkisiyle o günlere gitmiştir.

  edit: iskender daha önceki bölümlerde abdülhey'i tanıyıp "aaa bu zülfü yüksel" demiş meğersem. gözümden kaçmış. demek ki yüzünü değiştirmemişler. hatırlatan herkese teşekkür ederim.
 • vakti zamanında pala ve ekibi daha ölmeden onlarla da operasyonlara katılmışlığı vardır. hatta pala' nın yakalanıp ekibinin dağıtıldığı bölümlerde; pala' nın mekanına gittiğinde pala kendisine ''biz seni öldü biliyorduk babayiğit'' demiştir.
 • kod adı sürmeli olan babayiğit.
 • asıl kod adı sürmeli değil akrep olan babayiğittir:
  https://eksisozluk.com/img/l7ljredg

  sürmeli kod adını ahmet adıyla kullanmaktaydı. pala kendisini o şekilde bilirdi.

  kendisine zülfü yüksel ismiyle hitap eden karakterler ise iskender büyük, ersoy ulubey, hamit ve anasıdır.
 • kgt'nin iki numaralı adamıdır. zamanında suriye'de görevde iken aslan akbey tarafından mafya babası olarak bildiği polat alemdar'ı koruması için istanbul'a çağrılmıştır.