şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: her yer bizans her yer direniş)
  güzel... güzel...
  böyle zeka pırıltısı sloganları yazın duvarlara da sizin ne kadar "süper" olduğunuzu cümle alem görsün.
 • önce yazılan, sonra fotoğraflanan, en sonda da servis edilen fotoğrafta geçen cümle. alta bi de kadıköy yazmışlar bababababa. yiyene afiyet olsun.
 • düşüncem o ki, büyük ihtimalle provokasyon için birileri tarafından yazılıp, anında medyaya servis edilen duvar yazısıdır.
  göstericileri, direnişçileri "kaka" göstermek için.
  daha önce de "başörtülü bacımı yerlerde sürüklediler, üstüne işediler" falan demişlerdi de, kanıtlayamamışlardı ya sonrasında. hiçbir mobese'de bulunamamıştı görüntüler.
  sanırım artık yeni taktikleri böyle şeyler.
 • gezi eylemleri sırasında polisler tarafından bütün basının davet edildiği molotof kokteyli tiyatrosu herkesin aklındadır. akp'nin ve rte'nin söyledikleri yalanlar, attıkları iftiraları da hepimiz biliyoruz.

  gezinin karşısındaki teşkilatların ve kişilerin karakterleri böyle iken bunu gezicilerin yapmış olduğunu, hele ki korumaya çalıştıkları değerler üzerinden böyle bir yazı yazmış olabileceklerini iddia etmek tipik dinci ahlaksızlığı, dinci yalancılığı, dinci iftiracılığıdır.

  siz o yazıları kimlerin neden yazdığını da iyi bilirsiniz!!!!
 • istanbul'un ağzından yazılmışsa sonuna kadar haklı olandır.
 • türk kültürüne sevdalı bir kemalist olarak oldukça haklı bulduğum slogan.

  osmanlı osmanlıdır, türk değildir! osmanlı 1453'e kadar diğer türk beyliklerine karşı bizansla ittifak etmiştir. orhan bey bizans soylusu ile evlenmiştir. 1453'den itibaren de osmanlı bizans'ın birçok kurumunu devralmıştır, hatta bu nedenle osmanlı'nın bir nevi 3. roma olduğunu belirten koca koca tarihçiler vardır.

  diğer yandan, osmanlı'da aşırı bir batı sevdası vardır. osmanlı istanbul'u fethettikten sonra anadolu'ya ancak asker ve vergi toplamak ya da isyan bastırmak için dönmüştür.

  bu bağlamda, türkler için osmanlı zulmünün başlangıç tarihi tam olarak 1453 olmasa da, sembol bir tarih denilebilir.

  ve unutmadan;

  (bkz: tarihi ayar)
 • ne garip bir halkımız var ne garip tarih bilincimiz. 1453 fetihleri 1953 yılına kadar bir kez bile anılmamış. gerekçe basit "yahu memlekette yaşayan azınlıklara ayıp olur". onca faşist dalga gelmiş geçmiş, varlık vergisi geçmiş ama kimsenin aklına bile gelmemiş 1453'ü kutlayalım edelim. 500 yılında özellikle şakirtler çok bastırmış ve menderes 1 seferliğine kutlansın bari diye baskılara boyun eğmiş ama 1954 kıbrıs olayları da patlak verince 1453 anmaları bir siyasi öç haline gelmiş ve her yıl kutlanmaya başlanmış.

  işin garibi zulüm artarak devam etmiş 1955, 1964 ve 1974 yıllarında göç eden rumlar, rum nüfusunu 210 binlerde bugün 4000 e kadar düşürmüş.

  fetih duygusunun ardılıdır bu polis saldırıları haliyle böyle yazılmasında bir tuhaflık yok. ama tuhaf olan bunu polis yazmıştır diyecek kadar muhalif duygular içindeyken ülkenin azınlıklarına yapılan zulmü görmemektir.

  at izi it izine karıştı. ama doğrunun ve mazlumun yanında olmanın standardı tek malesef.
 • eylemlerin artık masum olmadığını ve amacından fersah fersah sapmış olduğunu gösteren yazı.
 • nefis bir yazı. bir takım pespayelerin "işte bunlar bizans çocuu" gibi zırlamalarını zaten ciddiye alınacak hali yok. gidin yıldıray oğur'la tavla oynayın...

  gg editi: bunun ilk haline de gg dediler ya, sonra da "diktatörlük olsa gazete çıkaramazsın". he anam he...