şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • her yanıyla boka batmış bir durumdayız. bunu yayından önce hiç mi kimse okumadı? bu nasıl bir pervasızlıktır. bunu yazan pezevengi 'eyleme geçmediği için düşünce özgürlüğüdür' diye savunan soysuz hümanistler de gelir birazdan.. topunuzun soyu kurusun.. o kısacık yazıyı okurken boğazım düğümlendi..

  edit: başlığı açan @0 5 ucu olan adam mesaj attı kitap babil yayınlarından değil kurgu kültür merkezi yayınları'ndan çıkmış o yüzden başlık bana kaldı. moderasyon başlığı bu yönde düzeltebilir.

  link1
  link2

  edit 2: #90607786 ben de senin sanat anlayışını.. utanmadan bunu savunabiliyorsun.
 • kitap babil yayınları'ndan değil kurgu kültür merkezi yayınları'ndan çıkmıştır. herhangi bir bilgiye hiçbir şüphe duymadan yaklaşan andavallar, kitabın babil.com üzerinden alınmış kapak fotoğrafı sebebiyle saçmalamaktadır. babil.com ise bir kitap satış sitesidir.
 • gerizekalılar, bir sanat eseri içerisinde pedofil bir tecavüzcünün eylemlerini tasvir etmek suç falan değildir, nasıl ki kanın gövdeyi götürdüğü cinayet sahneleri yazan yazarlar cinayetten hapis yatmıyorsa, bu yazar için de hukuki işlem uygulamak o kadar saçma olur. hassas olabilirsin, bazı konuları tabu olarak görebilirsin, miden kaldırmayabilir, bu tamamen senin problemin. kıt aklınızla dünyadaki her şeyin içine sıçtınız bari sanattan elinizi çekin, anlamadığınız işler hakkında yorum yapmayın.
 • abdullah şevki tarafından yazılan ve kurgu kültür merkezi yayınları tarafından piyasaya sürülen bir kitap.
  kitapta şok edici pedofili ifadeler geçiyor.
  https://twitter.com/…tli/status/1133295427590270976

  tek kelime ile insanlığın bittiği yer.

  bu kitabın basımına, dağıtımına nasıl müsade ediliyor?
  kültür bakanlığı bu kitaba nasıl bandrol veriyor?

  edit: yapmamız gereken şey çok basit. cimer'e şikayet edin. ben cimer'e şikayetimi yaptım;
  https://eksiup.com/images/59/42/np18810pqkyn.jpg

  edit2: abdullah şevki denilen adamın yazdığı tüm dergilerin islami dergiler olması da şaşırtmadı.
  https://twitter.com/…baz/status/1133319038959067136

  edit3: ankara cumhuriyet başsavcılığı konu ile ilgili soruşturma başlatmıştır. teşekkürler ekşi sözlük.
 • edit 5: sosyal medyanın gücü bir kez daha tezahür etmiş ve yazar ankara'da gözaltına alınmıştır. destek veren tüm avukatlara ve yargı mensuplarına kendi adıma teşekkür ediyorum. kimi aradıysam elinden geleni yaptı konuyla ilgili. ekşisözlük yazarlarının bir çoğu bu süreçte gereken duyarlılığı ve hassasiyeti net bir şekilde göstermiştir. bu çok sevindirici bir gelişmeydi. fakat bir takım yazarların ne kadar iğrenç olduğuna da şahit oldum ve bu beni gerçekten çok üzdü.

  edit 4: son edit demiştim ama güzel bir gelişme yaşandı. ankara cumhuriyet başsavcılığı yazar hakkında soruşturma başlatmış. haber linki

  gündemde kalmalı. bu kitabı yazanın da satın alanın da acilen toplumdan dışlanması ve cezalandırılması elzemdir.

  edit: evet, satın alanların da masum olduğunu düşünmüyorum. nasıl şikayet etmezler aklım almıyor yahu. dengem ve psikolojim altüst oldu.

  edit 2: eksik söylemişim. yayınevi de ceza almalı. satın alanların cezalandırılması konusu biraz abartı oldu farkındayım. bir anlık sinirle yazmışım. bu kitaptan etkilenerek böyle bir suça teşebbüs edecek insanların varlığı beni korkutuyor. çekin pis ellerinizi o masum bebek ve çocukların üzerinden. kirli duygularınıza küçük bedenleri alet etmeyin.

  edit 3: çocuk porncuları mesaj atmasın lütfen. 1 yaşında bebeğe cinsel ilgi duyanların ve bunu normal karşılayanların gebermesi dileğiyle. bu da son edit olarak burada kalsın.
 • oha oha oha bu ne lan. şaka mı bu.

  bu kitap nasıl basılmış. kanım dondu doğru düzgün düşünemiyorum

  edit: sadece yazara odaklanmayın. sözlükte bile bu şerefsizi savunanlar çıkıyor. özel mesajlar alıyorum. aklım almıyor.

  kitapta geçen olayı meşrulaştırmaya çalışanlar sözlükte barınıyor.
 • bu kitabı yazanın da yayınlayanın da allah belasını versin.
 • derhal toplatılması gerekilen ve yazarından onay verene kadar en ağır cezalara çarptırılması gerekilen kitap. bilhassa bakanlıkta bu saçmalığa onay verenler...
 • bazı karaktersizlerin yazdığı, bazı karaktersizlerin bilgisayar ortamına aktardığı, bazı karaktersizlerin mizanpaj işlemini yaptığı, bazı karaktersizlerin de editör olarak onay verdikleri kitap. bu kadar karaktersiz bir araya gelince ortaya çıkan da bu oluyor haliyle.

  bir kişi bile durup "lan ne oluyor, bu açıkça sapıklık, pedofili" demedi mi? yazarken nasıl kendinizden geçtiniz de yazdığınız şeyin ne olduğuna bakmadınız. sadece kitabın yazarını değil mizanpaj, kurgu, editör hizmetlerini yapan kişilerin de hakim karşısına çıkarılması gerekmekte. bu fantezi için normal bir şeymiş gibi kitap çıkaran insanın da akıl ve ruh sağlığı çok yerinde olmayacaktır.