• eminönü mısır çarşısının arkasında dünyanın en güzel dönerini yapan yer imiş kensi..
    kıyas:dönerci ali usta
  • dün (bkz: vedat milor)'da izleyince gidip göreyim dedim.lezzet vasatın biraz üstü ama öyle televizyona çıkacak kadar değil ve fiyatlara gelince bir dürümü 17 liraya satıyorlar.sonuç olarak o paraya değmeyeceğini düşüyorum.
  • döner fiyatlarını buradan, çeşitli forumlardan ve bloglardan okumam ile birlikte hayretler içersinde kaldığım küçük dilimi yuttuğum ayrıca nette "gidin görün çok iyi bla bla" diyen burjuva reklamcı troll gurmeleri ayan beyan ortaya çıkarmış bir döner büfe. döner ulan nihayetinde bildiğin döner işte! bir dönerin fiyatı en kral yerde bile bu kadar etmez ki istanbul'da şundan adım gibi eminim yemesem bile bundan daha güzel döner yapıp mukayese bile edilemeyecek kadar ucuza satan yerler vardır.. en basitinden yusufpaşadaki dönerci sadık usta gibi.. zaten dönerin gramaj usulü satıldığından bihaber olan müşterisine en büyük porsiyon olan 200 gr'dan döner vermesi bile iyi niyet kavramını başlı başına sorgulatan bir şey.. hani hiç buranın fiyatlarını bilmediğinizi eminönündeki alelade bir dönerci olarak varsayıp içeri girdiğinizi ve nihayetinde döner+ayran'dan sonra kasaya inip 30 tl ye yakın bir fiyat ödediğinizi düşünüyorumda aman yarabbi..
  • listelerinde gram olarak 6-7 ayrı gram fiyat listesi var,hiçbirşey söylemezseniz direk en pahalı porsiyonu ekmek arası ve dürüme koyup veriyorlar, yarım ekmek+dürüm 2 ayran 38 lira,vedat milor'un gitmesiyle işleri hareketlenmiştir biraz ama gidenin bir daha gideceğini sanmıyorum...
  • insanın başına ne gelirse ya meraktan ya da taraktan gelirmiş... döner+ayran 37 lira olur mu hiç kardeşim? 37 lirayla sekiz ay geçinen insanlar var arkadaş! bir döner ayrana 37 lira vereceğime, üzerine 499 bin 963 lira daha koyar taş yapı'dan 2+1 daire alırım. :))
  • döneri cok guzeldir. durumun icine diger donercilerden farkli olarak patates puresi koyar. lakin ki bulundugu yer ve dukkanin ortamina gore fiyatlari fahis ötesi fahistir. benim gibi ozellikle denemeye gidenler belki kiyar paraya ama dukkan tahtakale'nin içinde. eminönü'e alışverişe gelen insanlar doner bu en fazla ne kadar olabilir mantığıyla fiyat listesine bakmadan otururlar ve hesap ödeme kisminda butun yenilenler mideye oturur. hic unutmuyorum bir keresinde ceyiz alisverisine gelen bir teyze kasada 5 durume 75 lira odeyince sekte-i kalpten gidiyordu.
  • bugün önünden geçerken vedat milor resimleri dikkatimi çekti. nedir ne değildir diye sözlüğe baktım. verilmiş sadakam varmış. yeterince sikiliyoruz zaten, bir de kendi ayaklarımızla gidip kendimizi vermeye gerek yok.
  • yolunuz eminönü'ne düşerse mutlaka gidilmesi gereken başarılı dönerci. biraz sıra beklemeyi göze almanız gerekiyor tabi çünkü ufacık bir yer ve kapısındaki kuyruğun belki on kat fazlasını telefon siparişinden alıyorlar. en iyisi değil ama kesinlikle çok iyi.
  • bi yarım döner bi ayrana 16 lira ödediğim yer.bir çok yerde kazıklandım ama hiçbiri bu kadar koymadi.
  • ramazan ayında tezgahı kaldırıp, döner yerine telefon kılıfı satışı yapan mekan.
hesabın var mı? giriş yap