• geçen kış izmire gittiğimde izmir hayvanat bahçesinde zürafa kafesinde yaşayan zavallı bir zürafayı bir süre seyrettim. heyvan kafasını boyundan daha yüksek tel kafese yaslamış, yaklaşık kafası kadar uzun olan dilini kafesin deliğinden geçirmiş, yandaki deve kuşu kafesinde bulunan ağacın yapraklarına ulaşmaya çalışıyordu. üstelik kafasıyla tel kafese kafa atar gibi ritmik ittirişler uygulayıp kafesi ağaca doğru mümkün olduğunca esneterek. fakat her hamlede yapraklara dilinin ucu anca deyiyordu, çünkü zaten erebileceği bütün yaprakları yemişti. asıl bi de bir çocuğun attığı fekat sivri demirlerin az biraz ötesine düşen balık krakere ulaşmak için bütün ağırlığını ön ayaklarına verip hortumunu iyicene gerim gerim geren ve fakat balık krakere yine de ulaşamayan bir fil vardı ki daha üzücüydü. hayata küsmüş aslan kaplan taifesinden hiç bahsetmiyeyim. o hayvanat bahçesindeki tek mutlu gözüken heyvan cinsi ayılar. ne zaman gitsem ellerinde ekmekler koşturarak birbirlerini havuza ittirip şakalaşmakla meşguller. bi de timsah var ama kendisine baktığım süre boyunca hiç kıpırdamıyor, mutlu mu diyil mi anlıyamıyorum.
  • tanri zürafayi yarattigi zaman sarhostu der charles bukowski
  • hak ettigi ilgiyi ve ratingi toplayamadigina inandigim hayvandir, ozellikle yavrulari cok cok $ekerdir. bir karincayiyen ya da avustralya'nin ucrasindaki tazmanya $eytani bile bir cizgi filmde ba$ kahraman olabilebiliyor iken, nedense bu zavalli hayvan(ses tellerinin olmamasindan midir nedir) asla kameralar tarafindan boylesine bir populariteye kavu$turulmami$tir. ancak ve ancak afrika'da cekilen belgesellerin helikopter planlarinda topluca ko$tururlarken goruntulenirler.*
    artik hayvan ile ilgili malzeme mi bulamiyolar, yoksa vakti zamaninda bu yapimcilarin ebeveynlerini bu guzelim masum hayvan mi kovalami$tir bilinmez, bilinemez...

madagaskar serisi sonrası edit: lan arkadaş tamam başrol yaptınız da, ama yine hastalık hastası, kendi osuruğundan bile korkan bir tip yapmışsınız. *
  • yavrusu soyle bir sey.

(bkz: http://i.imgur.com/hwr7xx9.jpg)
  • boynunu kamçı gibi kullanarak çok büyük ölçüde fiziksel tahribat yaratabilen bir canlıdır. allahtan otobur. etobur olsa ağzımıza sıçardı.
  • insanoğlu tarafından bu kadar normal karşılanmasını normal karşılayamadığım hayvan.
    orantı olmayan yerde gelecek yoktur tezine bir isyan.

tek boynuzlu unicorn kafalı, leopar desenli at-zebra-eşek gövdeli, dev cüsseyi taşıyan çırpı bacaklı, 4 metre boynu olan ve türlerin kökenine başkaldırı gibi mitolojik bir tanrı edasıyla ortalarda gezinen ancak cürmü kadar yer bile yakamayan, kendini savunma ve kamufule olarak hayatta kalma hususunda en beceriksizlerden olmasına rağmen en uzun süre hayatta kalabilen ve koca cüsseyi üç beş dal yaprakla besleyen ve koyun gibi minik toplar şeklinde dışkılayan bu hayvanı nasıl böyle kolay kabullenebiliyorsunuz.

resmen bilim adamlarının hatalı deneyleri gibi dünya'da dolaşıyor. sevimli de pezevenk.
  • desenleri, yasadiklari yer ve buna gore sekillenmis yasam tarzlarina gore 9 cesidi vardir:

thornicroft, kordofan, rotschild, south african, nubian, west african, angolan, masai ve reticulated.

http://i.imgur.com/x1lxflh.jpg

masai gercekten cok guzel: http://i.imgur.com/iefazcw.jpg
  • selvi boylum, kaplan desenlim, kaderi gözleri kadar güzel olmayan canım marius, seni unutacağımı mı sandın?

ulan danimarka, yer yok diye öldürdün ya sen o yavrucuk zürafayı, senin de yatacak yerin yok lan. bakkalı devrettim ananızı sikmeye geliyorum!!!

ağzı var dili yok lan bunların. valla bak. o görkemli, heybetli endamlarına kanmayasınız, ses telleri bile yok. sesleri yok lan sesleri! salavat getirip aslandan kaçarken de gıkı çıkmaz bunların, hilmi abi iki tavla atak diyemezken de, hayvanat bahçesi yetkililerince kafasından vurulurken de! koy bi kenara, akasyasını kemirsin işte kıp kıp. nasıl kıydınız lan :( bi de aslana kaplana yem etmişler allahsızlar :((

size çok hazin bi şey daha söyliyim mi ablası? şimdi bunların boyları 4-5 metre ya, o yüzden kafalarına kan gidebilsin diye kalpleri çok büyük ühühühühühü kocaman kalpleri var lan nasıl kıydınız vicdansızlar!

oğlum baba yadigarı torna tezgahını sattım belanızı sikmeye geliyorum!
    bu ve diğer tüm güzellikleri kenya'dır, tanzanya'dır, efendime söyliyim baba toprağı sıla hasreti somali'dir, savanlardan okyanuslardan koparıp da hayvanat bahçelerine, sirklere, petshop kafeslerine, yunus parklarına vs. sokanların da oralara gidenlerin de tekeli devrettim sülalesini sikertmeye geliyorum hazır olun!
  • safari denen boka gidip bunu avlayan, tüfekle vuran orospu çocukları var, evet orospu çocukları.
hesabın var mı? giriş yap